Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на матеріалі дисциплін природничого циклу)

СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на матеріалі дисциплін природничого циклу)

Назва:
СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на матеріалі дисциплін природничого циклу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОРЛОВА Ірина Веніамінівна
УДК 371.63
СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ
ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
(на матеріалі дисциплін природничого циклу)
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівникдоктор технічних наук, професор,
академік АПН України | Гуржій Андрій Миколайович, | Міністерство освіти і науки України, | перший заступник державного секретаря | Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення; | кандидат педагогічних наук, доцент
Паламарчук Лариса Борисівна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б.Д.Грінченка, декан факультету підвищення кваліфікації вчителів | Провідна установа | Тернопільський державний педагогічний університет імені В. Гнатюка, кафедра загальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль |
Захист відбудеться “16” травня 2003 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “08” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні зміни у соціально - економічному житті України, прийняття Закону України “Про загальну середню освіту”, гуманізація державної освітньої політики, розробка проектів державних стандартів змісту освіти передбачають створення належних умов для навчання. Одночасно це стосується методів і засобів навчання, прикладний аспект яких полягає у формуванні професійно-педагогічних умінь учителів з оптимальним вирішенням їхньої професійної проблеми - як правильно обрати власний шлях для самореалізації та самовираження у практичній діяльності.
Теоретичний аспект у вирішенні питання організації професійно-педагогічної діяльності є однією з найактуальніших в усі часи, оскільки вона пов’язана з процесом формування навчального середовища як сфери для активізації свідомості особистості та реалізації творчого потенціалу.
Суспільство висуває зустрічні вимоги щодо особистісних якостей працівника та набутих ним професійних умінь і навичок. Цілком очевидним є те, що ступінь задоволення цих потреб залежить від стану розробки теоретичних аспектів впливу на професійний інтерес педагога і від стану організаційного, науково-методичного та нормативного забезпечення цієї роботи. За цих умов підвищується статус учителя, який у своїй практичній діяльності поєднує функції вчителя предметника, вихователя, організатора, консультанта або адміністратора навчального закладу.
Теоретичним підґрунтям роботи стали результати досліджень, спрямованих на: систематику шкільного обладнання (С.Г.Шаповаленко, М.П.Конобеєвський, О.Є.Денисов, Г.Ф.Суворова, В.І.Євдокімов, О.М.Ясько, О.Я.Савченко та ін.); вивчення основ матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу засобами навчання (В.О.Онищук, В.Ф.Паламарчук, Л.М.Зельманова, В.П.Голов, Г.М.Арсеньєв та ін.); обладнання навчальних кабінетів (О.П.Мусакін, Д.І.Трайтак, Ю.Г.Баришева, Л.П.Прессман, В.Г.Болтянський). Однак, залишається ряд аспектів проблеми класифікування засобів навчання та встановлення педагогічних вимог до них, які потребують більш докладної розробки і наукового роз’яснення.
Сучасна психолого-педагогічна наука наголошує на необхідності педагогічного керування навчальним процесом, виходячи з активної позиції особистості педагога, потреб і інтересів учня як суб’єкта навчальної діяльності. Під керуванням розуміємо організацію впливу на пізнання вчителем теоретичних, науково-методичних та організаційних основ формування навчального середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО СТВОРЕННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (на матеріалі дисциплін природничого циклу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок