Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України

Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України

Назва:
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Малкіна Ганна Миколаївна
УДК .8:329
Взаємодія виборчої і партійної систем:
світовий досвід та проблеми України
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Шляхтун Петро Панасович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бебик Валерій Михайлович,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
віце-президент
кандидат філософських наук, доцент
Корж Мирослав Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри політології
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького,
відділ правових проблем політології,
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “24” травня о 14оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ,
вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “22” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Загальновизнаним сьогодні є той факт, що партійна система має велике значення для функціонування демократії. Партії виступають посередником між громадянським суспільством і державою та є одним з базових інститутів сучасного суспільства, без якого неможливо уявити існування представницької демократії. Представницька демократія передбачає прийняття владних рішень виборними особами, які отримують легітимні владні повноваження за допомогою інституту виборів. Через них народ визначає своїх представників і наділяє їх мандатом на реалізацію його суверенних прав.
Обрання типу виборчої системи потребує практичної оцінки політичних потреб і можливостей держави, це не просто суто технічна проблема, але також проблема, яка торкається культурної сфери, має вартісний вираз і може мати колосальні наслідки для функціонування політичної системи суспільства в цілому. У перехідних суспільствах застосування того чи іншого типу виборчої системи може не тільки не допомогти вирішенню проблеми адекватного парламентського представництва та структурування законодавчого органу, а й навіть загострити соціальні та політичні проблеми.
Якщо партійну систему розуміти як сукупність політичних сил, представлених у вищому законодавчому органі держави, то вона буде виступати головним чинником, від якого залежить ефективна робота парламенту, а отже, політична система країни в цілому. Тому досить актуальним є встановлення чинників та механізмів, що впливають на стан партійної системи, яка перебуває у постійній взаємодії з виборчою системою та іншими елементами політичної системи суспільства.
Взаємодії виборчої і партійної систем у розвинутих західноєвропейських країнах в зарубіжній політології приділяється значна увага, взаємодія ж цих двох систем у країнах перехідного типу, до яких належить Україна, залишається маловивченою. Тому особливо важливо дослідити основні тенденції розвитку виборчої і партійної систем України, а також, на основі вивчення особливостей взаємодії виборчої і партійної систем зарубіжних країн світу, встановити, яким чином виборча система впливає на систему партійну, з’ясувати чинники та механізми, що обумовлюють характер взаємодії двох систем. Аналіз такої взаємодії дозволить встановити шляхи подальшого вдосконалення виборчого законодавства, структуризації парламенту, що є нагальною потребою для ефективної співпраці законодавчої та виконавчої гілок влади, зробити прогнози відносно наслідків застосування тих чи інших законодавчих норм та надати практичні рекомендації щодо подальшого державного будівництва України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок