Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА В ПРАЦЯХ ПИСЬМЕННИКІВ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”

ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА В ПРАЦЯХ ПИСЬМЕННИКІВ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА В ПРАЦЯХ ПИСЬМЕННИКІВ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,30 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИНЕВИЧ БРАТИСЛАВА МИКОЛАЇВНА
УДК 82.0
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА
В ПРАЦЯХ ПИСЬМЕННИКІВ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Рівенському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
завідувач кафедри української літератури
Луганського державного університету ім. Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гром'як Роман Теодорович,
завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка
кандидат філологічних наук, доцент
Зубович Віктор Сигізмундович,
доцент кафедри теорії літератури Волинського державного університету ім. Лесі Українки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра теорії мистецтва
Захист відбудеться “30” травня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 28 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сенів М.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розгляд теоретичних проблем, що стояли перед українською літературою на межі ХІХ і ХХ століть, пошуки істини, яка виборювалася в яскравих і гострих колізіях між представниками різних літературних поколінь, – наукова проблема, що цікавила і цікавить не одного літературознавця. Реферована робота передбачає розгляд теоретичних проблем літературознавства в працях письменників “празької школи”, зокрема таких, як національна специфіка літератури, художній стиль, теоретичні аспекти творчого процесу.
Історія і теорія літератури минулого ХХ століття були поставлені перед необхідністю дати пояснення явищам, тенденціям новітньої практики, відходженню, а багато в чому й відчуженню від класичних традицій у пошуках нових форм самовираження митця. Проблематика модернізму, різнобічні, суперечливі, амбівалентні оцінки сприяють дослідженню модерністського феномену в його складному, надто специфічному розвитку, оскільки дозволяють уточнити місце українських письменників кінця ХІХ – початку ХХ століть у літературному процесі, розкрити незвідані грані творення індивідуальної поетики та побачити їх ставлення до проблем оновлення мистецтва. У нашому дослідженні мова йтиме про теоретичні пошуки яскравих представників “празької школи” – Є.Маланюка, Ю.Липи, О.Теліги, О.Ольжича, які розглядатимуться в контексті модернізму.
Початок 90-х років у вітчизняному літературознавстві ознаменувався цілком новим теоретичним виміром вивчення українського модернізму. Це, зокрема, книжки М.Ільницького й особливо його праця “Від “Молодої музи” до “Празької школи”, статті і монографія Т.Гундорової “ПроЯвлення слова. Дискурсія українського модерну: Постмодерна інтерпретація”, книжка С.Павличко “Дискурс модернізму в українській літературі”, монографічне дослідження В.Агеєвої “Поетеса зламу століть. Творчість Лесі Українки в постмодерній інтерпретації”. Науковці вели мову як про окремі явища, авторів, так і про зв'язки в рамках єдиного феномена – модернізму.
У контексті модернізму літературознавча спадщина письменників “празької школи” привертає особливу увагу. Закономірним є той факт, що саме в середовищі української еміграції з'явилися літературно-критичні й науково-теоретичні розвідки із своєрідною домінантою національного начала духовності взагалі, художньої творчості зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА В ПРАЦЯХ ПИСЬМЕННИКІВ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок