Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ CХІДНОЇ ЄВРОПИ (КІНЕЦЬ ІХ - ПОЧАТОК XVІ СТ.):СКЛАД, СУСПІЛЬНА І ПОЛІТИЧНА РОЛЬ

КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ CХІДНОЇ ЄВРОПИ (КІНЕЦЬ ІХ - ПОЧАТОК XVІ СТ.):СКЛАД, СУСПІЛЬНА І ПОЛІТИЧНА РОЛЬ

Назва:
КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ CХІДНОЇ ЄВРОПИ (КІНЕЦЬ ІХ - ПОЧАТОК XVІ СТ.):СКЛАД, СУСПІЛЬНА І ПОЛІТИЧНА РОЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,40 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ім. І. КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
УДК 930.2 (477.8) “9/16”
Войтович Леонтій Вікторович
КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ CХІДНОЇ ЄВРОПИ (КІНЕЦЬ ІХ - ПОЧАТОК XVІ СТ.):
СКЛАД, СУСПІЛЬНА І ПОЛІТИЧНА РОЛЬ
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів - 2001


Дисертацією є монографія “Князівські династії Східної Європи (кінець ІХ - початок XVІ ст): склад, суспільна і політична роль” (Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2000. - 649 с.)
Робота виконана у відділі історії середніх віків Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України
Науковий консультант - ІСАЄВИЧ ЯРОСЛАВ ДМИТРОВИЧ,
академік НАН України, доктор історичних наук,
професор, директор Інституту українознавства
НАН України
Офіційні опоненти: КОТЛЯР МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ,
член-кореспондент НАН України, доктор історичних
наук, професор, головний спеціаліст Інституту
історії України НАН України;
КРИКУН МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ,
доктор історичних наук, професор кафедри історії
західних слов’ян Львівського державного
національного університету ім.І.Франка;
КУЧИНКО МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ,
доктор історичних наук, професор, завідувач
кафедри археології та джерелознавства
Волинського державного університету
ім.Л.Українки.
Провідна установа - Інститут української археографії та
джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України
Захист відбудеться 3 липня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства ім.І.Кри-п’якевича НАН України (79026, м.Львів, вул.Козельницька,4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознав-ства ім.І.Крип’якевича НАН України (79026,м.Львів, вул.Козельницька,4).
Автореферат розісланий 26 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Патер І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ визначається необхідністю вивчення верхівки правлячої еліти Східної Європи: князівських династій Рюриковичів та Гедиміновичів, а також князів іншого походження, їх персонального складу, ролі у розвитку суспільства та політичних подіях, взаємин всередині князівської верстви, демографії, спадкового права і шлюбної політики, стосунків з іншими станами суспільства, церквою та містами, впливу князів на розвиток війська і військового мистецтва, культури, розвиток і збереження державних інституцій і самої державності.
У всі періоди історії еліта мала великий вплив на долю народу. У кожному суспільстві, навіть найдемократичнішому, належність до еліти перетворюється у спадкову. Цьому сприяє виховання, освіта та традиції. У середньовічному суспільстві вона обмежувалася представниками правлячої династії та її найближчого оточення. Це оточення формувалося з родової знаті, традиційно пов’язаної з правлячою династією, та з військовим середовищем, котре заслугами перед владою здобуло право пробитися до еліти. Вершиною еліти була правляча династія, яка з огляду на провідну роль у суспільстві та житті народу, докладно вивчається, бо без цього картина історичного процесу не може бути відтворена.
З різних причин діяльність правлячої еліти, її роль у розвитку суспільства і вплив на різні сторони його функціонування, не викликала належного зацікавлення. М.Грушевський найдокладніше з усіх істориків проаналізував політичну історію земель і удільних князівств та боротьбу навколо Києва до його здобуття монголами у 1240 р., але не проявив такої ж зацікавленості до діяльності правлячих династій у наступному періоді. Цим шляхом пішли майже всі представники національної історичної школи. Намагаючися довести якомога найтривалішу бездержавність українського народу, окремі історики, зокрема українські, або загалом ігнорували цю проблему або підкреслювали зрадливість національної еліти та її негативну роль у житті суспільства. Тому майже весь період від монгольського завоювання до початку козацької доби у цьому плані залишився дослідженим тільки фрагментарно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ CХІДНОЇ ЄВРОПИ (КІНЕЦЬ ІХ - ПОЧАТОК XVІ СТ.):СКЛАД, СУСПІЛЬНА І ПОЛІТИЧНА РОЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок