Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії

Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії

Назва:
Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
Ольхович Наталія Вікторівна
УДК 616-056.7-07
Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А
та особливості біохімічної діагностики
метахроматичної лейкодистрофії
03.00.22 – молекулярна генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київській медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Горовенко Наталія Григорівна,
Київська медична академія післядипломної освіти
імені П.Л.Шупика, завідувач кафедри медичної генетики,
клінічної імунології і алергології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Лукаш Любов Леонідівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу генетики людини;
доктор біологічних наук, професор
Великий Микола Миколайович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
МОЗ України, професор кафедри біоорганічної, біологічної та
фармацевтичної хімії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка,
кафедра загальної та молекулярної генетики, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “_27_”_січня____2004р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м.Київ-143, вул. Академіка Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, 03143, м.Київ-143, вул. Академіка Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “_24_”_грудня_______2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В.Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Метахроматична лейкодистрофія (МЛД) – аутосомно-рецесивне захворювання, яке належить до найпоширеніших лізосомних хвороб накопичення і обумовлене мутаціями в гені арилсульфатази А (AСA) (Kolodny et al., 1995). На сьогодні описано 95 мутацій в гені АСА, що пов’язані з розвитком захворювання, простежуються особливості частоти та спектра мутацій серед хворих на МЛД різного етнічного походження (Kolodny et al., 2002).
Первинним біохімічним дефектом при МЛД є порушення функціональної активності арилсульфатази А (АСА) – лізосомного ферменту, який бере участь у деградації цереброзидсульфату. Внаслідок цього дефекту цереброзидсульфат накопичується в лізосомах клітин, що і призводить до розвитку тяжкого нейродегенеративного захворювання з прогресуючим перебігом. Біохімічну діагностику МЛД, яка базується, перш за все, на демонстрації дефіциту активності АСА в гомогенаті лейкоцитів, ускладнює феномен псевдодефіциту АСА, тобто зниження активності ферменту in vitro за відсутності будь-яких проявів захворювання (Thomas, 1994). Доведено, що псевдодефіцит АСА пов’язаний з двома тісно зчепленими мутаціями в гені АСА – загальним поліморфізмом N350S та втратою сигналу поліаденілювання (Thomas, 1994). Популяційні дослідження, проведені в різних європейських регіонах, показали, що розповсюдженість алеля псевдодефіциту АСА (ПД-алеля) серед здорового населення досить велика – від 6% у Польщі (Lugowska et al., 2000) до 12% у Великій Британії (Barth et al., 1994). Таким чином, існування псевдодефіциту АСА, а також клінічний поліморфізм МЛД і наявність фенокопій цього захворювання серед іншої неврологічної патології як спадкового, так і набутого характеру, робить дуже важливою розробку ефективних методів диференціальної діагностики і достовірного визначення генотипу осіб з родин, обтяжених МЛД. Хибнопозитивна діагностика МЛД, яка можлива у випадку поєднання псевдодефіциту АСА з неврологічною патологією іншого генезу, зменшує шанси на проведення належного ефективного лікування у пацієнтів. Хибнонегативна ж діагностика, навпаки, підвищує невиправдані витрати на діагностичні та лікувальні заходи.
Дослідження генетичних особливостей та розповсюдженості лізосомних хвороб накопичення серед різних східно-європейських популяцій мають велике наукове та практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок