Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне лікування гострих ендометритів та пельвіоперитонітів із застосуванням озонотерапії

Комплексне лікування гострих ендометритів та пельвіоперитонітів із застосуванням озонотерапії

Назва:
Комплексне лікування гострих ендометритів та пельвіоперитонітів із застосуванням озонотерапії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця
 
СЕМЕНЮК Людмила Миколаївна
УДК: 618.14-002+616.381-002-031.84]-036.1-085.276:546.214
Комплексне лікування
гострих ендометритів
та пельвіоперитонітів із застосуванням озонотерапії
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Бого-мольця МОЗ України.
Науковий керівник
кандидат медичних наук, доцент Жегулович Володимир Генріхович, Національний медичний університет ім. О.О. Бо-го-мольця МОЗ України, доцент кафедри акушерства і гінекології №1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Голота Владислав Якович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства і гінекології №3;
доктор медичних наук, професор Коломійцева Антоніна Георгіївна, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, завідувач відділення патології вагітності та пологів.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра акушерства і гінекології, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “_17_” __квітня________ 2003 р. о “_1330_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 01030, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вулиця Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “_14_” _березня_____ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Вітовський Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних причин порушень репро-дуктивного здоров’я жінки та безпліддя в сучасних умовах є проблема гнійно-запальних захворювань статевих органів. Запальні захворювання у жінок різняться за важкістю та давністю запалення і становлять біля 65% серед амбулаторних і до 30% серед госпіталізованих хворих [Г.К. Степанківська, Б.М. Венцківський, 2000; В.Я. Голота, 2001].
В останні роки значно збільшилась кількість гнійно-запальних процесів, пов’язаних з перебуванням в порожнині матки механічних контрацептивів, що зумовлює виникнення ендометритів, тубооваріаль-них абсцесів та пельвіоперитонітів [В.І. Краснопольський, С.Н. Буянова, 2001; Б.М. Зуєв, Н.М. Побединский, 1998].
Гострий ендометрит та пельвіоперитоніт у більшості випадків є асоційованою аеробно-анаеробною інфекцією. Нераціональне викорис-тання антибіотиків привело до появи антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів, зміни нормальної мікрофлори статевих шляхів. Серед жінок з гострими запальними захворюваннями малого тазу 12% не піддаються протизапальній терапії, 20% мають рецидиви, 18% стають безплідними, а хронічна ановуляція, як результат запального процесу яєчників, може призвести до виникнення пухлин [В.К. Гостищев, Л.П. Шалчкова, 2000; В.І. Кулаков, Н.Д. Селезньова, 1998]. Таким чином, проблема лікування гострих запальних процесів органів малого тазу у жінок на теперішній час залишається остаточно не вирішеною. Якісне лікування на сучасному етапі потребує використання високоефек-тивних антибактеріальних засобів і методів боротьби з місцевою тканин-ною гіпоксією, цілеспрямованою корекцією імунітету та стимуляцією процесів репаративної регенерації [В.М. Кулаков, А.М. Серов, 2001].
Одним з таких засобів є озон (О3), який має бактерицидні, імуномодулюючі, біостимулюючі, дезінтоксикаційні властивості, що дозволяє використовувати озонотерапію в різних галузях медицини [M.A. Gomez Moraleda, 1995; G.E. Garber, 1999]. У доступній нам літературі ми не знайшли робіт, присвячених використанню озонотерапії в лікуванні гострих ендометритів та пельвіоперитонітів, уніфікованих та адаптованих до практичних умов способів лікування озоном.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комплексне лікування гострих ендометритів та пельвіоперитонітів із застосуванням озонотерапії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок