Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В РИНКОВІ УМОВИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В РИНКОВІ УМОВИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В РИНКОВІ УМОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,10 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
СИТНИК Віктор Петрович
УДК 631.15: 339.13
ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
УКРАЇНИ В РИНКОВІ УМОВИ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
академік НАНУ
Лукінов Іван Іларіонович,
директор інституту економіки НАН
України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
академік УААН
Борщевський Петро Прокопович,
заступник голови Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України
доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Тринько Роман Іванович,
завідувач кафедри Львівського державного
аграрного університету Міністерства
аграрної політики України
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Юзефович Анатолій Едуардович,
головний науковий співробітник Інституту
економіки НАН України
Провідна установа: Національний аграрний університет,
(м.Київ), кафедра економіки сільського
господарства
Захист дисертації відбудеться 26.11.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розісланий 25.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап за змістом соціально-економічних і організаційних перетворень в агропромисловому комплексі України характеризується утвердженням приватної власності селян на землю та інші засоби виробництва, формуванням принципово нових виробничо-господарських структур переважно ринкового типу, розширенням орендних відносин на селі, розвитком підприємницької діяльності тощо. Однак у результаті некомплексного підходу до здійснення аграрної та земельної реформи, порушення пропорцій міжгалузевого обміну і поглиблення диспаритету між цінами на промислову та сільськогосподарську продукцію відбулося значне зменшення обсягів виробництва аграрної сировини й продуктів харчування, а відтак знизився рівень продовольчої безпеки держави.
Україна володіє великими й одними з найкращих у світі за природною родючістю земельними ресурсами. У зв'язку з тим, що вкрай низькими темпами здійснюються процеси відтворення та оновлення матеріально-технічної бази агропромислового комплексу і різко зменшилися обсяги поставок селу мінеральних добрив, засобів захисту рослин і тварин тощо, наявний аграрний потенціал використовується не повністю. Велика роль у цьому зв'язку покладається на створення господарських структур, які відповідатимуть сучасним і майбутнім соціально-економічним відносинам і забезпечать продовольчий достаток у державі.
Незаперечною є необхідність збереження переваг великомасштабного виробництва, максимального використання виробничої та соціальної інфраструктури, запобігання відтоку з сільського господарства кваліфікованих кадрів, забезпечення всебічної підтримки вітчизняного товаровиробника й соціального захисту сільського населення.
Нинішня ситуація в сільському господарстві України вимагає пошуку науково обгрунтованих шляхів виходу з економічної кризи. Обов'язковими умовами економічного зростання галузі є створення ефективних систем ціноутворення, податкової політики, кредитування, інвестування. Відтак першочерговим завданням аграрної економічної науки слід вважати обгрунтування способів і методів переведення агропромислового виробництва на модель ефективного, сталого й екологобезпечного функціонування при дотриманні вимог об'єктивних економічних та екологічних законів на основі цілеспрямованого здійснення ринкових трансформацій у національному АПК.
Стан вивчення проблеми. Загальнометодологічні соціально-економічні проблеми розвитку АПК і цінових відносин у ньому є предметом наукових пошуків І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В РИНКОВІ УМОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок