Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ

УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ

Назва:
УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
531
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
КОШАК КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 654.197:070]-053.5(477)(043.3)
УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Єлісовенко Юрій Петрович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
доцент кафедри телебачення і радіомовлення
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Владимиров Володимир Михайлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри журналістики
кандидат філологічних наук,
Федорів Тетяна Володимирівна,
головний редактор телеканалу „СITI”
Захист дисертації відбудеться " 8 " жовтня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано " 8 " вересня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор філологічних наук,
професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах трансформації національної системи засобів масової інформації та її провідної за впливом на масову аудиторію складової – телебачення – різко зростає відповідальність редакційних колективів телекомпаній за змістовне наповнення ефіру. Тотальна комерціалізація телевізійних каналів, окрім позитивних моментів, принесла й негатив у вигляді екранної пропаганди насильства, жорстокості, порнографії, прищеплення невибагливого смаку. Доросла частина українського суспільства, якій було запропоновано різкий перехід від системи колективістських цінностей до індивідуалізму, що супроводжувався масовим зубожінням населення, несправедливим розподілом народного майна між членами суспільства, і натомість не запропоновано об'єднавчу ідею, стрімко розшарувалася. Молоде покоління залишилося взагалі без громадсько значущих орієнтирів (у першу чергу моральних). Натомість зросла підліткова злочинність, з'явилося чимало безпритульних дітей, поширилися наркоманія та СНІД. Власники й рекламодавці телеканалів нав’язували рекламу шкідливу для дітей та підлітків, скорочували кількість годин телевізійних передач для підростаючого покоління тощо.
Зміни в структурі українського інформаційного простору, що безпосередньо позначилися на розвитку дитячого телебачення, – це відображення становлення суспільства, яке прагне, з одного боку – виховати нове покоління громадян із демократичною системою мислення, а з іншого – не має дієвих механізмів для реалізації поставленої мети та залучення молоді до роботи. Для українських дитячо-юнацьких телепередач типовим є те, що всі вони, по-перше, існують в єдиній системі засобів масової інформації, визначаються особливою методикою подачі матеріалу, активним пошуком і втіленням нових комунікативних ідей на обласних телеканалах. По-друге, загальнонаціональні та регіональні телеканали виявляють пасивний інтерес до дитячої тематики.
На сьогодні нагальною потребою є виховання молодого покоління патріотів незалежної, суверенної України, формування високої національної самосвідомості, моральних принципів та інтелектуального розвитку. Дієвим механізмом цього може бути телебачення, оскільки охоплює всі верстви населення. Створення серії сучасних високоякісних, інформаційно насичених навчально-пізнавальних передач, щоб реалізувати виховну та просвітницьку функції, збільшення ефірних годин телевізійних програм для дітей та юнацтва з демонстрацією на загальнонаціональних каналах, що покривають телесигналом усю територію нашої країни, зможуть відіграти роль своєрідного центру з відродження та утвердження суспільної моралі, якою споконвіку славився український народ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок