Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ЯДЕРНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС

АНАЛІЗ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ЯДЕРНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС

Назва:
АНАЛІЗ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ЯДЕРНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
УДК 621.039.512
Бобро Дмитро Геннадійович
АНАЛІЗ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ЯДЕРНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС
01.04.21 – радіаційна фізика і ядерна безпека
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України (м.Київ) та у Чорнобильському центрі з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології (м.Славутич).
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Павлович В.М.,
Інститут ядерних досліджень НАН України (м.Київ), зав.відділом теорії ядерних реакторів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Воєводін В.М.,
Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, начальник відділу, професор
кандидат фізико-математичних наук
Буканов В.М.
Інститут ядерних досліджень НАН України (м.Київ), зав.відділом проблем дозиметрії ядерних реакторів
Провідна установа: Одеський національний
політехнічний університет, м. Одеса
Захист відбудеться “20” квітня 2004р. о 14:00 годині, на засіданні спеціалізованої ради Д64.845.01 Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, м.Харків
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці центру.
Автореферат розісланий “10” березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
доктор фіз.-мат.наук, професор М.І.Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема зняття енергоблоків АЕС з експлуатації стає усе більш актуальною для багатьох країн. Темпи зупинок енергоблоків АЕС і зняття їх з експлуатації в найближчі роки можуть істотно збільшитися, оскільки вичерпуються терміни експлуатації реакторів, введених в дію в перші роки становлення ядерної енергетики. Для Чорнобильської АЕС ця проблема дуже актуальна. В даний час реактори 1-го, 2-го і 3-го енергоблоків Чорнобильської АЕС перебувають у стадії припинення експлуатації, а об’єкт “Укриття” (зруйнований 4-ий блок) повинен бути перетворений в екологічно безпечну систему.
Відповідно до вимог нормативних документів експлуатуюча організація повинна забезпечити захист персоналу, населення, навколишнього середовища і майбутніх поколінь від небезпечного впливу іонізуючих випромінювань на всіх етапах зняття з експлуатації ядерних установок. Таким чином, питання безпеки при знятті АЕС з експлуатації мають найвищий пріоритет. І одним з найважливіших елементів загальної безпеки виступає ядерна безпека, основним чисельним параметром якої є величина коефіцієнта розмноження нейтронів (Кеф).
З іншого боку, питання ядерної безпеки тісно переплітаються з питаннями радіаційної безпеки, загальною проблематикою зняття з експлуатації АЕС. Так, для розробки планів подальших робіт зі зняття енергоблоків з експлуатації необхідно мати оцінки складу і величини активності радіонуклідів, накопичених за час експлуатації блоку в конструкційних матеріалах і будівельних конструкціях, і насамперед повинно бути розглянуто основне джерело утворення радіонуклідів конструкції реактора. Коректність же розрахунку ізотопного складу і радіаційних характеристик реакторних конструкцій у першу чергу пов’язана з достовірним відновленням просторово-енергетичного розподілу щільності потоку нейтронів в об’ємі всього реактора і в елементах його конструкцій. У свою чергу, достовірність його представлення у значній мірі може бути досягнута за рахунок проведення розрахунків на основі представницької повномасштабної розрахункової моделі, що адекватно відбиває всі конструктивні особливості і масо-габаритні параметри реактора.
Цей же висновок цілком справедливий як для розрахунків реактивності паливовмісних мас об’єкта “Укриття” (ПВМ ОУ), так і для розрахунків Кеф у сховищі відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) ЧАЕС.
Зв’язок з науковими програмами, планами і темами. Матеріали, що увійшли в дисертаційну роботу, були отримані в ході виконання робіт з науково-технічного супроводу зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНАЛІЗ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ЯДЕРНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок