Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ЗАДАЧ

ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ЗАДАЧ

Назва:
ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ЗАДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
БАДАЛОВА МАРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 159.925(048)
ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ЗАДАЧ
19.00.07 –
педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України (м. Київ).
Науковий керівник:
член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Балл Георгій Олексійович, Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України (м. Київ), завідувач лабораторії методології і теорії психології.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Семиченко Валентина Анатоліївна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, проректор з наукової роботи;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Горностай Павло Петрович, Інститут соціальної та політичної психології АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень.
Провідна установа:
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського МОН України, кафедра психології (м. Одеса).
Захист відбудеться "20" квітня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ - 33, вул.Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ - 33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий "___" _________ 2004 року.
Заступник голови
спеціалізованої вченої ради Чепелєва Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Завдання підготовки фахівців для основних сфер психологічної діяльності в сучасній соціокультурній ситуації набуває особливої актуальності, оскільки опанування професійного досвіду здійснюється на тлі зламу стереотипів традиційних форм професіоналізації та змін у самій структурі психологічного знання (зміщення акценту з природничонаукових складових професійного світогляду на гуманітарні, підвищений інтерес до проблем особис-тості, її розвитку й становлення, виникнення нових прикладних галузей, включення до традиційних видів професійної діяльності практичного психолога цілої низки нових елементів, що пов’язані із зміною не тільки структури і якості знань, а й технології їх застосування).
У цьому зв’язку обґрунтованим є інтерес до діяльності практичних психологів як на етапі спеціальної підготовки, так і в період практичного застосування отриманих знань. Суттєвого значення при цьому набуває формування психологічної готовності фахівців до успішної професійної діяльності.
Визначенню професійно значущих якостей практичного психолога приділено чимало уваги в науковій літературі (Г.С.Абрамова, М.О.Амінов, М.Р.Бітянова, І.В.Дубровіна, М.В.Молоканов, Р.В.Овчарова, Г.М.Прихожан, Л.М.Фрідман та ін.). Але недостатньо вивченим є питання про те, якими спеціальними здібностями повинен володіти психолог, щоб успішно виконувати професійну діяльність.
Разом з тим, сучасна практика діяльності психологів у нашій країні виявляє недостатній рівень професійної готовності до розв’язування спеціальних задач, і, в тому числі, до ефективної діяльності психолога-консультанта.
Велика кількість проблем повсякденного життя, з якими стикаються у своїй практиці психологи-консультанти, пов’язана з труднощами розвитку та пристосування особистості, дисгармонією міжособистісних стосунків, соціальними девіаціями (наркоманія, алкоголізм, розпад сім’ї, СНІД, ВІЛ та ін.), віковими кризами. Широке коло таких проблем потребує від психолога професійної компетентності, інтелектуальної та особистісної зрілості, розвинутого професійного мислення.
Саме тому постає вкрай необхідною відповідна спеціальна підготовка майбутніх психологів у вищій школі. У цьому контексті проблема професійної компетентності практичних психологів набуває нового звучання, змінюються критерії професійної готовності фахівця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНИХ ЗАДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок