Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА, КЛІНІКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО МЕЗІАЛЬНОГО ЗРУШЕННЯ БОКОВИХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ У ДІТЕЙ

ДІАГНОСТИКА, КЛІНІКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО МЕЗІАЛЬНОГО ЗРУШЕННЯ БОКОВИХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ У ДІТЕЙ

Назва:
ДІАГНОСТИКА, КЛІНІКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО МЕЗІАЛЬНОГО ЗРУШЕННЯ БОКОВИХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ГУБАНОВА ОЛЬГА ІГОРІВНА
УДК 616.716.1–053.2–089.23
ДІАГНОСТИКА, КЛІНІКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО МЕЗІАЛЬНОГО ЗРУШЕННЯ БОКОВИХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ У ДІТЕЙ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України (ректор – академік АМН України, доктор медичних наук, професор Казаков Валерій Миколайович).
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Суржанский Станіслав Костянтинович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри стоматології факультету післядипломного навчання.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валерій Ісайович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії та імплантології
доктор медичних наук, професор Зубкова Людмила Петрівна, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувачка кафедри загальної стоматології факультету удосконалення лікарів
Провідна установа – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.
Захист дисертації відбудеться “21” червня 2002 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23)
Автореферат розісланий “15”травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висока розповсюдженість зубощелепних аномалій у дітей (Хорошилкина Ф.Я., 2000), ускладнення клінічної картини аномалій прикусу з віком аномаліями зубних рядів та окремих зубів (Зубрецова Г.П., 1986; Хорошилкина Ф.Я., 2000; Thomas M. Graber, 1994), виникнення тяжких гнатичних форм у період постійного прикусу (Куроедова В.Д., Эйхгорн Т.Ю., 1990) з поширенням показань до видалення постійних зубів (Еловикова А.Н. с соавт., 1989; Эль-Сулейман М., 1991) надають можливість віднести питання етіології та патогенезу зубощелепних аномалій до числа актуальних. Важливою реакцією пристосування зубощелепної системи до функції є мезіальна міграція бокових зубів, яка відбувається на протязі всього життя людини (Stein G., Weinmann J., 1925; Гаврилов Е.И., 1969). Пік її виразності пов’язано з періодом змінного прикусу та описується в літературі як “мезіальне зрушення” (Van der Linden, 1978; Спатарь Г.К., 1988).
Відносно стабільним орієнтиром для оцінки стану та формування оклюзії у дітей є прорізування та встановлення перших постійних молярів верхньої щелепи, які були названі “ключем оклюзії” E. Angle (1899), а пізніше правильне співвідношення перших верхніх молярів з антагоністами було описано L. Andrews у якості першого ключа оклюзії (1972). Зміщення молярів у процесі фізіологічного зрушення не призводить до втрати стабільності співвідношень молярів, їх нахилам та ротаціям, виникненню зубощелепних аномалій. Але на думку ряду авторів (Треймане Л.Б., 1961; Малыгин Ю.М., 1986; Спатарь Г.К., 1988; James A. McNamara Jr., 1993), мезіальне зрушення може грати значну роль в етіології ряду зубощелепних аномалій. Проте, в доступній літературі нам не вдалося знайти даних про причини перетворення фізіологічного зміщення в патологічне (за винятком передчасної втрати та апроксимального карієсу тимчасових молярів), про частоту виникнення патологічного мезіального зрушення при різних аномаліях, про його вплив на формування зубощелепної системи. Крім того, методи діагностики мезіального зрушення, що існують, “констатують” його наявність досить пізно – після прорізування іклів та премолярів, коли корекція зміщення бокових зубів є дуже складною та поширюються показання до лікування з видаленням зубів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА, КЛІНІКА ТА ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО МЕЗІАЛЬНОГО ЗРУШЕННЯ БОКОВИХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ ЩЕЛЕПИ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок