Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЄСАУЛІВСЬКО-НАГОЛЬЧАНСЬКОГО СТРУКТУРНОГО ВУЗЛА (НАГОЛЬНИЙ КРЯЖ)

ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЄСАУЛІВСЬКО-НАГОЛЬЧАНСЬКОГО СТРУКТУРНОГО ВУЗЛА (НАГОЛЬНИЙ КРЯЖ)

Назва:
ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЄСАУЛІВСЬКО-НАГОЛЬЧАНСЬКОГО СТРУКТУРНОГО ВУЗЛА (НАГОЛЬНИЙ КРЯЖ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,46 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
НОВИК ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК [551.7+551.24]: 553.4 (477.61)
ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЄСАУЛІВСЬКО-НАГОЛЬЧАНСЬКОГО СТРУКТУРНОГО ВУЗЛА (НАГОЛЬНИЙ КРЯЖ)
Спеціальність 04.00.01 – загальна та регіональна геологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі геології корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України.
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ШУМЛЯНСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ЛУКІЄНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри загальної та історичної геології
кандидат геолого-мінералогічних наук,
ПРИВАЛОВ ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри геології
Провідна установа: Геологічний факультет Львівського національного університету
імені Івана Франка
Захист відбудеться "7" травня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .162.02 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: Україна, 01054, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України: (Україна, 01054, Київ-54, вул. О. Гончара, 55-б).
Автореферат розісланий "27" березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Пономаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Донецька складчаста споруда (ДСС) в межах Донецької і Луганської областей України є важливим вугільним регіоном, де крім вугілля добувається велика кількість нерудної сировини - вогнетривких глин, гіпсу, ангідриту, кам’яної солі тощо. З рудних корисних копалин найбільш відомі ртутні родовища Микитівського рудного поля, розробка яких припинена наприкінці XX століття. На перший план почали виходити благороднометальні родовища: нещодавно завершена попередня оцінка Журавського срібного родовища і розпочалось добування золота на Бобриківському золото-поліметалічному родовищі в Нагольному кряжі.
Нове бачення формування Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла важливе для оцінки перспектив золотоносності вузла, а також для розуміння закономірностей розміщення в ньому зруденіння різного складу.
Отже, назріла нагальна необхідність узагальнення всього матеріалу про геологічну будову та рудоносність Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла, оскільки золоте та срібно-поліметалічне зруденіння, яке розміщене в межах вузла, може розглядатись як перспективне джерело цих металів. Можливість комплексного видобутку деяких родовищ відкритим способом, а також перспективи супутнього вилучення з руд срібла, ртуті, можливо літія, збільшує практичну цінність родовищ золота та поліметалів на території Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках бюджетної теми № У-98-56/2 “Розробка критеріїв регіонального і локального прогнозу рудоносності фанерозойських формацій України” (1996-2000р.р.) у відділі геології корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України та господарського договору з інститутом УкрНДМІ (м. Донецьк) “Создание схематической структурной карты м-ба 1:25000 для Есауловско-Нагольчанского рудного узла и карты электропроводности земной коры южной и восточной Украины м-ба 1:1000000 с объяснительной запиской” (1998р.), що виконувався в рамках договору №0229714010 між УкрНДМІ та Міністерством у справах наук і технологій, № держреєстрації 0197U006600 в УкрІНТЕІ.
Мета і задачі дослідження. Головною метою роботи є вивчення геологічної будови та етапів розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла в Центральному Донбасі для цілеспрямованих пошуків рудних корисних копалин.
Для досягнення мети роботи ставились і вирішувались наступні задачі: з’ясування структури Єсаулівсько-Нагольчанського вузла, зокрема, характеру зчленування складових його антикліналей; вияснення характеру формаційного і літологічного контролю рудної мінералізації та закономірностей її локалізації в товщі середнього карбону в межах Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла; виділення головних розривних порушень, визначення характеру і напрямку рухів, їх послідовності; вивчення систем тріщинуватості в межах антикліналей, з яких складається структурний вузол, а також послідовності заповнення тріщин жильним і рудним матеріалом; вивчення постдіагенетичних змін порід середнього карбону та їх залежності від структури вузла; виявлення імовірних рудопідвідних розривних порушень, контролюючих розташування рудних родовищ в межах структурного вузла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА І ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЄСАУЛІВСЬКО-НАГОЛЬЧАНСЬКОГО СТРУКТУРНОГО ВУЗЛА (НАГОЛЬНИЙ КРЯЖ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок