Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУКТИВНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ВИКОРИСТАННЯ КАРСТОВИХ ПЕЧЕР ГІРСЬКОГО КРИМУ

КОНСТРУКТИВНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ВИКОРИСТАННЯ КАРСТОВИХ ПЕЧЕР ГІРСЬКОГО КРИМУ

Назва:
КОНСТРУКТИВНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ВИКОРИСТАННЯ КАРСТОВИХ ПЕЧЕР ГІРСЬКОГО КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Лук'яненко Катерина Олексіївна
УДК 911.9:551.44
КОНСТРУКТИВНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ
ОХОРОНИ ТА ВИКОРИСТАННЯ
КАРСТОВИХ ПЕЧЕР ГІРСЬКОГО КРИМУ
Спеціальність 11.00.11- конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної географії і океанології географічного факультету Таврійського національного університету ім.. В.І. Вернадського
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
ВАХРУШЕВ БОРИС ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського,
декан географічного факультету,
завідувач кафедри землезнавства і геоморфології.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
НЕКОС ВОЛОДИМИР ЮХИМОВИЧ
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Завідувач кафедри екології та конструктивної географії
кандидат геолого-мінералогічних наук,
ШУТОВ ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
Кримський відділ Українського державного геолого-розвідувального інституту
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки Украіни, географічний факультет, м. Львів
Захист відбудеться „16” травня 2006 р. о 14 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4, ауд. 427.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4, ауд. 427 (А).
Автореферат розісланий „15” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук К.А. Позаченюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Крим відноситься до добре вивчених карстових регіонів Східної Європи. Площа поширення порід, що карстуються, у Криму досягає 21,3 тис. км2 (84% площі півострова). Спелеоресурсний потенціал Криму складає 1070 карстових порожнин загальною довжиною більш ніж 71 тис. м і обсягом більш ніж 1,5 млн. тис. м3. Серед територій і об'єктів заповідного фонду Криму, що включають 2 заказники і 73 пам'ятника природи геологічної спрямованості, більш 40 припадає на карстові печери. Актуальність роботи підкреслюється невирішеними проблемами, як теоритичного так і практичного плану, що склалися в області охорони, заповідання та використання карстових печер. У методиках виділення заповідних об'єктів і територій, стосовно визначення природоохоронного рангу печер, істотна частка належить суб'єктивізму. Відсутні науково обґрунтовані підходи до раціонального використання спелеоресурсів, немає наукових критеріїв, яки повинні встановлювати природоохоронну значимість спелеологічних об'єктів. Крім того, при структурній реорганізації, а також створенні нових заповідних територій і об'єктів, значно зросла роль пам'ятників природи місцевого значення, реорганізаційні зміни не завжди позитивно відбиваються на охороні карстових порожнин, у природоохоронній політиці, щодо спелеооб`ектів, переважають заборонні тенденції.
За цих умов побуває особливої актуальності задача створення методики об'єктивної природоохоронної оцінки карстових порожнин, удосконалення моніторингу і керування якістю печерного середовища існуючих туристсько-екскурсійних спелеокомплексів (ТЕСК), і тих, що будуть створюватись на основі печер Криму.
Актуальність і своєчасність розв`язку цих проблем обумовлені посиленням антропогенного впливу на печери Криму, що пов'язано з інтенсивним розвитком туризму і широким залученням рекреаційних спелеоресурсів у сферу комерційного використання. Уразливість природного середовища карстових печер, непоновлюваність, пов'язаних з ними, спелеоресурсів, ставить за мету розробку науково обґрунтованих заходів для їх охорони і раціонального природокористування.
Актуальність дисертаційної роботи підкреслюється й тим, що вона виконувалася у межах програми – “Керівні принципи охорони печер і карсту”, яка була прийнята Міжнародною комісією з Національних парків і заповідних територій Всесвітнього Союзу збереження природи (The World Conservation Union-IUCN) при сприянні ЮНЕСКО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНСТРУКТИВНО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ВИКОРИСТАННЯ КАРСТОВИХ ПЕЧЕР ГІРСЬКОГО КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок