Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ТА СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ТА СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

Назва:
ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ТА СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,94 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
 
ПУСТОВІТ Жанна Миколаївна
УДК 342.7
ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ТА СВОБОДИ
ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН
України, завідувач відділу конституційного
права та місцевого самоврядування
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ФРИЦЬКИЙ Олег Федорович,
Інститут адвокатури при Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук
СТАВНІЙЧУК Марина Іванівна,
член Центральної виборчої комісії України
Провідна установа - Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого ( м. Харків),
кафедра конституційного права.
Захист відбудеться 18 травня 2001 р. о 14 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту
Автореферат розіслано 18 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Б. Усенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження.
Проблема прав та свобод людини і громадянина є актуальною з найдавніших часів людської історії, їй приділяли значну увагу такі мислителі як Антифонт, Платон, Ціцерон, Макіавеллі, Руссо, Монтеск'є, Драгоманов та інші.
Окремим питанням основних соціальних прав та свобод людини і громадянина в Україні на сучасному етапі присвячені дослідження системи прав та свобод людини і громадянина у конституційному праві та інших галузевих юридичних науках. Ці питання розглядались, зокрема, у працях В.Д.Бабкіна, В.М.Баймуратова, Ф.Г.Бурчака, С.П.Головатого, В.Н.Денисова, В.І.Євінтова, М.І.Козюбри, В.В.Копєйчикова, О.М.Мироненка, Г.О.Мурашина, В.Ф.Погорілка, П.М.Рабіновича, Ю.І.Римаренка, Ю.М.Тодики, І.Б.Усенка, О.Ф.Фрицького, В.М.Шаповала, Ю.С.Шемшученка, Н.Г.Шукліної, Л.П.Юзькова та інших.
Проблеми прав та свобод людини і громадянина, зокрема, основних соціальних прав та свобод, вивчали також М.В.Баглай, О.А.Лукашова, О.О.Мачульська, Б.А.Страшун, А.А.Тихонов, Н.І.Матузов, М.Н.Марченко, В.Є.Чіркін та інші провідні російські вчені.
Незважаючи на широке визнання і проголошення в Україні прав та свобод людини і громадянина, зокрема, соціальних прав та свобод людини і громадянина, проблема конституційних соціальних прав та свобод людини і громадянина залишилась малодослідженою. До останнього часу, в українській науці конституційного права не існувало цілісного фундаментального дослідження основних соціальних прав та свобод людини і громадянина в Україні.
Тривалий час основні соціальні права та свободи людини і громадянина в Україні розглядалися як складова частина соціально-економічних прав, що обумовлювалось, поряд з іншими факторами, відсутністю самостійної теорії основних соціальних прав та свобод людини і громадянина в системі прав та свобод людини і громадянина в Україні. Предметом дослідження були окремі соціальні права, а саме: право на працю, право на житло, право на соціальне забезпечення тощо.
З прийняттям чинної Конституції України основні соціальні права та свободи людини і громадянина в Україні набули самостійного характеру і одержали значно повніше законодавче закріплення і гарантування. Але, на жаль, більшість з них певною мірою носять декларативний характер, основною причиною чого є невідповідність значної частини галузевого законодавства Конституції України.
Важливою тенденцією у розвитку основних соціальних прав та свобод людини і громадянина в Україні є імплементація міжнародно-правових норм у національному законодавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ТА СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок