Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ САМООРГАНІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ ТА НАВЧАННЯ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ САМООРГАНІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ ТА НАВЧАННЯ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ САМООРГАНІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ ТА НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,50 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОКСАМИТНА Любов Павлівна
УДК 681.518+37.012 : 378
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ САМООРГАНІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ
В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
ТА НАВЧАННЯ
05.13.06 – | автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і
науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
ТЕСЛЯ ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
СИДОРЕНКО ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Кіровоградський державний технічний університет,
завідувач кафедри програмного забезпечення;
кандидат технічних наук, доцент
УС МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ,
Черкаська академія менеджменту, проректор
з наукової роботи.
Провідна установа Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, кафедра системотехніки.
Захист відбудеться “ 2 ” жовтня 2003 р. о 14 годині в залі
засідань спеціалізованої вченої ради К 73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м.Черкаси, бул. Шевченка,460.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м.Черкаси, бул. Шевченка,460.
Автореферат розісланий “ 29 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Палагін В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність ефективної організації навчального процесу у вищих навчальних закладах висуває невідкладні проблеми його інформатизації, впровадження сучасних інформаційних технологій в навчально-пізнавальну діяльність студентів, формування на їх основі якісно нових навчаючих та навчальних стратегій.
Використання традиційних методів навчання та контролю знань не може забезпечити підвищення ефективності навчального процесу, тому особливої цінності набувають методи автоматизованого навчання і контролю знань з використанням досягнень в різних областях науки.
Існуючі в теперішній час системи автоматизованого навчання та контролю знань, в тому числі системи дистанційної освіти, що базуються на технологіях клієнт-сервер, не забезпечують рішення таких задач, як персоналізоване та адаптивне навчання. Вирішення цих проблем вимагає інтелектуалізації процесу дистанційного навчання при впровадженні сучасних комп’ютерних методів та засобів удосконалення навчального процесу.
Таким чином, актуальність теми цілком обумовлена сучасними потребами в автоматизації процесу навчання та контролю знань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційну роботу виконано згідно з планом науково-дослідних робіт Черкаського державного технологічного університету відповідно до держбюджетної науково-дослідної теми (державний реєстраційний №0197U015155) “Методи та засоби логіко-динамічних моделей планування та керування життєвими циклами об’єктів нової техніки з використанням ресурсо- та енергозберігаючих технологій”.
Мета і задачі дослідження. Метою даної дисертаційної роботи є створення адаптивних систем контролю знань та навчання для використання в технологіях автоматизованого і адаптивного навчання, в основі яких лежать методи та засоби самоорганізації моделі знань особи, яка навчається, через моделювання процесів інформаційної взаємодії в предметній області навчання.
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі розв’язуються наступні задачі:
- аналізу предметної області;
-
розробки методів моделювання знань особи, що навчається, на основі застосування та вдосконалення методик, пов’язаних з вимірюванням рівня знань та простеженням за трансформуванням їх у процесі навчання;
-
побудови методу самоорганізації моделі знань особи, що навчається, в автоматизованій системі контролю знань та навчання;
-
розробки математичної моделі оптимізації часу опитування осіб, які навчаються;
-
розробки програмного забезпечення і структури бази даних модуля самоорганізації моделі знань (МСМЗ) особи, що навчається;
-
розробки засобів контролю знань та навчання, які базуються на використанні методу самоорганізації моделі знань;
-
експериментального дослідження розроблених засобів контролю знань і навчання, які базуються на використанні методу самоорганізації моделі знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ САМООРГАНІЗАЦІЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ ТА НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок