Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ СКРИНІНГ УРОНЕФРОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ СКРИНІНГ УРОНЕФРОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ СКРИНІНГ УРОНЕФРОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ГОЛОВЧЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК: 616.61 – 053.2/.6
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ СКРИНІНГ УРОНЕФРОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
14.01.10-педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
РЕЗНІКОВА Анелія Леонідівна,
Луганський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії
факультету післядипломної освіти
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ОДИНЕЦЬ Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії
доктор медичних наук, професор
ОСТРОПОЛЕЦЬ Савелій Савелійович,
Донецький державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри педіатрії факультету
післядипломної освіти
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця, кафедра педіатрії № 4
МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” квітня 2004 р. о 12:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “ 12 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Савво В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останнього десятиріччя спостерігається подальша тенденція до зростання числа хворих, які страждають на хронічні ренальні захворювання [М.С.Ігнатова, 2000, В.Г.Майданник, 2001; І.В.Багдасарова, 2001]. Особливе місце серед актуальних питань нефрології належить проблемі вивчення факторів прогресування хронічних захворювань нирок. У даний час поряд з важливістю клінічного і морфологічного типів хвороби стає очевидним прогностичне значення параметрів, що відбивають вагу тубулоінтерстиціальних змін (ТІЗ) [А.В.Папаян, 1997; М.Я.Ратнер, 2000; Eddy A.A.,2001].
Ренальна тубулоінтерстиціальна тканина – складна структурно-функціональна система, що забезпечує здатність нирок виконувати гомеостатичні функції і, отже, життєдіяльність організму в цілому. В цьому зв'язку особливого значення набуває дослідження ролі змін тубулоінтерстиціальної тканини у формуванні патологічного процесу в нирці. В даний час існують підстави припускати, що тубулоінтерстиціальне ушкодження є істотним чинником прогресування і первинно інтерстиціальних, і гломерулярних захворювань [Н.А.Коровіна, 2002; М.Я.Ратнер, 1999; A.Bohle, 1994].
У прогресуванні хронічного ниркового ураження відіграють роль три фактори: зміни тубулоінтерстиціальної тканини, ступінь морфологічних змін клубочків і вага клінічних проявів хвороби. Однак механізми формування тубулоінтерстиціальних змін у людини та внесок кожного з зазначених факторів вивчені недостатньо, клінічних спостережень украй мало, дослідження у дітей – одиничні. Не визначено найбільш несприятливі умови, що сприяють формуванню тубулоінтерстиціального пошкодження. Комплексного вивчення взаємодії агресивних і протективних факторів у патогенезі тубулоінтерстиціальних змін у клінічних умовах не проводилося.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно плану науково-дослідних робіт Луганського державного медичного університету, кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти “Розробка автоматизованої програми медико-соціального моніторингу здоров’я дітей різних вікових груп, які мешкають в Донбасі” (номер держ. реєстрації 0100U001045).
Мета роботи. Підвищити ефективність діагностики хронічних захворювань нирок на основі вивчення ролі прозапальних і просклеротичних цитокінів у формуванні тубулоінтерстиціального ушкодження і встановити значення цього ушкодження у прогресуванні ренальних захворювань у дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ СКРИНІНГ УРОНЕФРОПАТІЙ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок