Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рейтингове управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств (на прикладі взуттєвого виробництва)

Рейтингове управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств (на прикладі взуттєвого виробництва)

Назва:
Рейтингове управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств (на прикладі взуттєвого виробництва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БОНДАРЕНКО СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 658: 685.34
Рейтингове управління конкурентоспроможністю
продукції промислових підприємств
(на прикладі взуттєвого виробництва)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі менеджменту Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук зі спеціальності 08.00.28 – організація виробництва, професор Бокій Володимир Іванович, Київський національний університет технологій та дизайну, професор кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук Сологуб Олена Петрівна, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент Клименко Світлана Михайлівна, Київський національний економічний університет, доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа: Інститут економіки Національної академії наук
України, відділ промислового потенціалу, м. Київ
Захист відбудеться 26 червня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій, 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68
Автореферат розісланий 24 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марченко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкової системи господарювання співпав з періодом інтеграції світової економіки. Це одночасно полегшує та ускладнює трансформаційні процеси в Україні. Світовий обмін ідеями, капіталами та товарами сприяє входженню національної економіки у світове господарство. Разом з тим перед підприємствами постали проблеми, пов’язані з міжнародною конкуренцією, масштабним проникненням зарубіжних товарів на українські ринки. Для того, щоб скористатися можливостями, що виникли, та уникнути небезпеки, вітчизняні підприємства повинні підвищувати конкурентоспроможність товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Особливого значення ці проблеми набувають для підприємств легкої промисловості, бо від якості й конкурентоспроможності їх продукції вирішальною мірою залежить життєздатність національної економіки та добробут населення України. Необхідно прагнути, щоб український споживач купував вітчизняні конкурентоспроможні товари, інвестуючи цим самим вітчизняну економіку.
Найдоцільнішим шляхом забезпечення та підвищення конкурентоспроможності є управління нею. Оскільки в основі конкурентоспроможності виробу та виробника лежить міра їх першості (рейтинг) серед конкурентів, то таке управління має грунтуватися на використанні рейтингових оцінок у процесі реалізації функцій управління, тобто бути рейтинговим.
Вагомий внесок у розробку питань конкурентоспроможності та управління нею внесли вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти Г.П.Абpамiшвiлi, О.П.Гpадов, В.Л.Дiкань, Ю.Б.Iванов, Г.П.Iспipян, А.Н.Литвиненко, А.I.Маpенич А.Маpшалл, М.Поpтеp, О.П.Сологуб, Ю.Н.Сухачов, М.А.Тат’янченко, Р.А.Фатхутдінов, Ф.Хайек, А.Ю.Юданов та iн. Але на сьогоднішній день дослідження з проблем конкурентоспроможності мають розрізнений характер і, що головне – недостатньо висвітлені економічні аспекти, природа та механізми управління конкурентоспроможністю на всіх стадіях її формування.
У цьому зв’язку проблема підвищення конкурентоспроможності продукції шляхом управління нею є актуальною для підприємств взуттєвого виробництва, що і зумовило вибір теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідних робіт кафедри менеджменту Київського національного унiвеpситету технологiй та дизайну за темами: 6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Рейтингове управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств (на прикладі взуттєвого виробництва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок