Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНА ХУДОЖНЯ ОСВІТА У США

ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНА ХУДОЖНЯ ОСВІТА У США

Назва:
ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНА ХУДОЖНЯ ОСВІТА У США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
КАРЦИВАДЗЕ ГЕОРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 7.07.5(73)
ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНА ХУДОЖНЯ ОСВІТА У США
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Луганськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | - | заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор ШЕВЧЕНКО Галина Павлівна, завідувачка кафедри педагогіки Луганського державного педагогічного університету.
Офіційні опоненти | - | академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор ЄВТУХ Микола Борисович, академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України;
- |
кандидат педагогічних наук, доцент ФІЛАТОВА Ірина Іванівна, завідувачка кафедри української мови та російської як іноземної Луганського державного медичного університету.
Провідна установа | - | Інститут педагогіки АПН України, лабораторія історії педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться 19 жовтня 2000 року в 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29. 053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 18 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. Проблема формування духовної культури підростаючих поколінь є провідною в сучасній педагогічній науці. Виховати громадянина з високим рівнем національної самосвідомості загальної культури, з гуманітарним світоглядом, творчим ставленням до дійсності – найважливіше соціальне замовлення сучасного суспільства. Духовність особистості вбирає в себе інтелектуальні, моральні та естетичні цінності, серед яких важливе місце посідає мистецтво. Спілкування учнівської молоді з мистецтвом, з різними видами художньої творчості збагачує її духовний досвід, сприяє формуванню морально-естетичних ідеалів, пробуджує інтерес до творчості у всіх її проявах.
Як свідчить практика, художня освіта, художні смаки сучасної молоді потребують серйозної уваги з боку суспільства. “Масова” культура, про яку нещодавно ми говорили з зневагою, стала, на жаль, домінувати, впливаючи негативним чином на почуття, свідомість, світогляд підростаючої особистості. Не можна не пам’ятати, що художні смаки, естетичні і моральні ідеали – це внутрішній духовний стрижень молоді і тому їх треба плекати, вирощувати з раннього дитинства.
Проблеми естетичного виховання засобами мистецтва, художньої освіти завжди були в центрі уваги педагогічної науки та практики. В різні часи у вітчизняній педагогіці вони досліджувались П.Блонським, С. та В.Щацькими, О.Буровим, С.Квятковським, Б.Лихачовим, Б.Неменським, О.Рудницькою, Г.Падалкою, І.Зязюном, Г.Шевченко, А.Щербо, Б.Юсовим та іншими.
Розробляються нові концепції “художньої” освіти на Україні (Л.Масол, О.Рудницька, І.Зязун), нові підходи до поліхудожньої освіти, що спираються на принципи взаємодії мистецтв (Г.Шевченко, Б.Юсов та інші).
Невід’ємною частиною існування освіти будь-якої держави є вивчення та творче використання зарубіжного досвіду. Якісному розвитку теорії художньої освіти сприятиме досвід естетичного виховання в найбільш розвинутих країнах Європи та США. Так, у США існує велика кількість різних програм художньої освіти, як наприклад, гарвардський проект “Zero's ARTSPROPEL” або комерційна програма SPECTRA. Але не одна з них не передбачає всебічного підходу. Дійсно всеосяжною у цієї галузі у США є концепція "Предметно-орієнтована художня освіта" ("ПОХО"). В історичному контексті вона є принципово новим підходом до навчання в мистецтві і через мистецтво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНА ХУДОЖНЯ ОСВІТА У США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок