Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО СИНТЕЗУ ІОН-РАДИКАЛЬНИХ СОЛЕЙ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО СИНТЕЗУ ІОН-РАДИКАЛЬНИХ СОЛЕЙ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО СИНТЕЗУ ІОН-РАДИКАЛЬНИХ СОЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,61 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Штефан Вікторія Володимирівна
УДК 621.35
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО СИНТЕЗУ
ІОН-РАДИКАЛЬНИХ СОЛЕЙ
Спеціальність 05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університету “Харківський політехнічний
інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сахненко Микола Дмитрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технічної електрохімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Барсуков В’ячеслав Зиновійович,
Київський національний університет
технологій та дизайну,
завідувач кафедри електрохімічної енергетики та хімії
кандидат технічних наук, доцент
Степанова Ірина Ігорівна
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри загальної та неорганічної хімії
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра технології електрохімічних виробництв, м. Київ
Захист відбудеться “__6__”___жовтня___________2005 р. о ___1200___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “__31___”____серпня_______2005 р.
В.О. вченого секретаря
Спеціалізованої вченої ради Семченко Г.Д.
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ознакою останньої чверті 20 століття став стрибок у розвитку органічних матеріалів для електроніки – так званих синтетичних металів (СМ), які привертають увагу як з теоретичної, так і практичної точки зору притаманними їм електричними, магнітними, оптичними та іншими властивостями металів. Саме цьому одержання нових СМ є однією з пріоритетних задач сучасної хімічної технології.
Одним з напрямків хімії СМ є синтез іон-радикальних солей (ІРС), серед яких відомі напівпровідникові та надпровідникові сполуки, провідність яких виникає завдяки чергуванню окремих шарів частково окиснених донорів -електронів з неорганічними або органічними аніонами (протиіонами або акцепторами), що забезпечує електронну взаємодію, необхідну для делокалізації електронів. Отже, молекулярний дизайн СМ передбачає, що молекули донора повинні бути плоскими, містити -фрагменти та гетероатоми, а їх іон-радикали повинні бути досить стабільними. Тому у розв`язанні проблеми створення СМ важливу роль відводять донору, зокрема вельми перспективним вбачається біс(етилендитіо)тетратіафульвален C10H8S8 (BEDT-TTF або ЕТ). Родину ІРС на основі ЕТ за електронними властивостями відносять до шарових сполук, близьких за структурою до квазідвовимірних.
Важливими характеристиками ІРС є форма, розміри і заряд протиіонів, серед яких увагу привертають оксометалати (ОМ) перехідних металів, здатні до утворення асоціатів та оборотного відновлення в форми змішаної валентності. Цікавими акцепторами також є комплекси ізодитіон-он-дитіолатів (dmid), серед яких вже відомі сполуки з напівпровідниковими властивостями.
ІРС можна одержувати хімічними або електрохімічними методами у вигляді монокристалів, полікристалічного порошку або тонких плівок. Електрохімічний синтез зазвичай проводять в гальваностатичних режимах тривалістю 1-4 тижні, причому наявність кінцевого продукту (фази ІРС) можна визначити лише по завершенні процесу. Ці обмеження пов`язані з тим, що на теперешній час не розкриті можливості електрохімічних способів керування процесом синтезу та діагностики властивостей отриманних ІРС внаслідок недостатності уявлень про механізм електродних реакцій, що перебігають при формуванні ІРС, а також чинників, які впливають на їх кінетику.
Наразі отримання ІРС носить евристичний характер, зведений до рангу “мистецтва”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО СИНТЕЗУ ІОН-РАДИКАЛЬНИХ СОЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок