Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ У НАРОДНІЙ ШКОЛІ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ У НАРОДНІЙ ШКОЛІ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ У НАРОДНІЙ ШКОЛІ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г. С. Сковороди
Колесник Ірина Олексіївна
УДК 372.31(09)(477)
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНИХ
УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ У НАРОДНІЙ ШКОЛІ
КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Якушко Наталія Михайлівна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, декан
факультету початкового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Карапузова Наталія Дмитрівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г. Короленка, декан
психолого-педагогічного факультету.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогіний
університет ім. К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “26” лютого 2004 р. о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. № В.
Автореферат розісланий “24” січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Докорінні зміни у різних сферах життя в Україні актуалізують проблеми, пов’язані з визначенням місця та ролі початкової школи у демократичних перетвореннях.
У Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті та Державній комплексній програмі “Вчитель” особлива увага приділяється створенню умов, що забезпечують високий рівень навчання та виховання молодших школярів.
Серед основних завдань початкової школи формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів займає особливе місце тому, що саме загальнонавчальні навички є підґрунтям розвитку повноцінного сприйняття дітьми навчального матеріалу, засвоєння ними низки світоглядних, моральних та суспільно-політичних понять, формування особистості молодших школярів у цілому.
Одержання відповіді на сучасні питання пов’язане із вдумливим осмисленням минулого, вивченням історичних коренів педагогічних ідей, фактів, теорій, досвіду педагогів минулих років. На доцільність звернення до творчої спадщини вітчизняних педагогів і вчених минулого вказує і той факт, що шкільництво України другої половини ХІХ століття репрезентує значний доробок у галузі методик викладання окремих предметів, які сприяють формуванню загальнонавчальних умінь і навичок учнів молодшого шкільного віку.
Як свідчить аналіз історико-педагогічної літератури, у вітчизняній педагогічній думці накопичено чималий досвід з проблеми дослідження. Так, у працях Х. Алчевської, Б. Грінченка, П. Каптерєва, М. Корфа, Н. Левицького, С. Миропольського, М. Пирогова, К. Ушинського та деяких інших знаходимо розкриття видів загальнонавчальних умінь і навичок й обґрунтування їх ролі та значення в розумовому, моральному, трудовому, естетичному вихованні дітей.
Слід також зазначити, що підвищенню інтересу до проблеми, яка вивчається, на сучасному етапі сприяли праці з питань розвитку історії педагогічної науки Л. Вовк, М. Євтуха, Т. Завгородньої, І. Зайченка, С. Золотухіної, Б. Ступарика, О. Сухомлинської, Л. Штефан та ін.
Визначенню сутності загальнонавчальних умінь і навичок учнів присвятили свої праці А. Бобров, М. Вашуленко, С. Орлов, В. Паламарчук, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ У НАРОДНІЙ ШКОЛІ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок