Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

АДАПТАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Назва:
АДАПТАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
БУДНІК МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 658.1
АДАПТАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків, 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний економічний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри бізнесу та підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник Горєлов Дмитро Олександрович,
старший науковий співробітник Харківського соціально-економічного інституту
Федерації профспілок України
кандидат економічних наук, професор
Соколова Людмила Василівна, професор кафедри менеджменту Харківського національного технічного університету радіоелектроніки,
Міністерство освіти і науки України
Провідна установа – Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського,
Міністерство освіти і науки України (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться 28 березня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01 у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 25 лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зовнішнє середовище є головною первинною характеристикою підприємства як відкритої соціально-економічної системи. Нестабільність умов господарювання вимагає від підприємств постійної уваги до змін ринкового оточення; пристосування планів і прогнозів, структур і способів організації виробництва до нових вимог зовнішнього середовища.
Актуальність теми. Проблеми адаптації підприємств України до ринкових умов пов'язані з двома джерелами змін зовнішнього середовища. Першим із них є характерні для ринкових відносин мінливість і невизначеність оточення підприємства, безперервне виникнення нових тенденцій у розвитку економіки та суспільства, прискорення науково-технічного прогресу. Іншим джерелом змін є процес реформування економіки України, пов'язаний з переходом від адміністративного регулювання господарчої діяльності до ринкового, з перетворенням форм власності та структурними змінами в економіці. Реформаторські заходи створюють принципово нове зовнішнє середовище господарювання, яке значно відрізняється від того, в якому відбувалися формування та розвиток вітчизняних підприємств.
Між зазначеними змінами існує тісний зв'язок, а їхнє одночасне протікання значно ускладнює проблеми адаптації підприємства до ринкових вимог. Проте зміни умов господарювання не лише ускладнюють господарчу діяльність підприємства, а й відкривають нові перспективи для його розвитку. Сприйнятливість до змін стає ключовим фактором підвищення конкуренто-спроможності окремих суб'єктів господарювання та національної економіки в цілому. Тому особливого значення в сучасних умовах набуває необхідність формування системи адаптації підприємства до змін зовнішнього середовища.
Різні аспекти такої адаптації розглядалися в працях І. Ансоффа, П.Ю. Бєлєнького, C. Біра, В.М. Гриньової, Д.О. Горєлова, Л.І. Євенко, Ю.Б. Іванова, Р. Каннa, Б.І. Кузінa, Б.З. Мільнерa, В.С. Пономаренко, О.І. Пушкаря, Л.В. Соколової, О.М. Тридіда та ін. Проте більшість учених при вивченні цих питань значну увагу приділяють адаптації лише окремих елементів і характеристик внутрішнього середовища підприємства. В той же час необхідність системного підходу до обґрунтування способів і форм адаптації підприємства вимагає дослідження цілісного комплексу проблем пристосування до змін зовнішнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок