Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ ТРЬОХ КОРІННИХ ВИДІВ РОДУ PINUS L. В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ І РОЗТОЧЧІ

ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ ТРЬОХ КОРІННИХ ВИДІВ РОДУ PINUS L. В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ І РОЗТОЧЧІ

Назва:
ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ ТРЬОХ КОРІННИХ ВИДІВ РОДУ PINUS L. В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ І РОЗТОЧЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ПІРКО Ярослав Васильович
УДК 575:581.9:634.946:711.1(477.60)
ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ
ТРЬОХ КОРІННИХ ВИДІВ РОДУ PINUS L.
В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ І РОЗТОЧЧІ
03.00.15. - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі промислової ботаніки Донецького
ботанічного саду НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Коршиков Іван Іванович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
завідуючий відділом
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Терновська Тамара Костянтинівна,
Інститут агроекології та біотехнології УААН
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосип Володимирович,
Інститут екології Карпат НАН України,
завідуючий відділом популяційної екології
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 22.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01. при Інституті клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України (03143, Київ, вул. Заболотного, 148).
Автореферат розісланий 20.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Науменко В. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В глобальній проблемі збереження біологічної різноманітності актуальним завданням є дослідження внутрівидового та міжвидового генетичного поліморфізму. Для вивчення популяційно-генетичної мінливості виду широко і з успіхом застосовуються як молекулярно-генетичні маркери первинні продукти спадкового коду организмів – білки, що розділяються методом електрофорезу (Созинов, 1985; Алтухов, 1989, Глазко, Созинов, 1993). За допомогою ізоферментного маркування з'ясовані особливості генетичних структур популяцій десятків видів деревних рослин, особливо хвойних, їх диференціація у межах ареалів у різних еколого-географічних зонах континентів планети, проведено критико-систематичний аналіз для окремих родів, а також вивчений зв'язок алозимної мінливості з мінливістю деяких господарсько- селекційних ознак (Алтухов, 1989; Шурхал и др., 1993; Millar et al., 1988; Ledig et al., 1983). Особливий інтерес для популяційно-генетичних досліджень представляють реліктові популяції видів, в яких повною мірою повинні зберігатися еволюційно сформовані генетичні структури (Алтухов и др., 1996), котрі вважаються "еталонами" для ведення лісового господарства за принципом "постійний ліс" (Стойко, Мазур, 1999). Такі дослідження необхідні для розробки державних і міжнародних програм щодо збереження та відтворення генофондів цінних, часто перебуваючих на межі зникнення лісових видів. З цих позицій важливим є вивчення в Українських Карпатах, найбільш залісненому районі нашої держави, реліктових популяцій сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), генетична мінливість яких частково вже досліджувалась (Гончаренко и др., 1993; Волосянчук, 1996), а також популяцій рідкісних видів хвойних, котрі знаходяться на межах своїх ареалів, – сосни гірської (Pinus mugo Turra) та сосни кедрової європейської (Pinus cembra L.), які у високогір'ї відіграють важливу грунтозахисну і водорегулюючу роль.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі промислової ботаніки Донецького ботанічного саду НАН України. Дослідження є складовою частиною бюджетної теми: "Вивчення популяційно-генетичних механізмів стійкості хвойних у зв'язку з проблемами охорони їх генофонду, лісорозведенням і фітомоніторингом в Україні" (ГР NO198U002101).
Мета та завдання дослідження. Мета досліджень – на основі аналізу мінливості 20-21 алозимного локусу визначити особливості генетичної структури та диференціації реліктових популяцій P. sylvestris, суходільних і болотних популяцій P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНА МІНЛИВІСТЬ ТРЬОХ КОРІННИХ ВИДІВ РОДУ PINUS L. В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ І РОЗТОЧЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок