Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (1991 – 2005 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (1991 – 2005 рр.)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (1991 – 2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КАФАРСЬКА ОЛЬГА БОГДАНІВНА

УДК 37.017:37.035.6–0.57.87
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
(1991 – 2005 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Прикарпатському національному університеті
імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Лисенко Неллі Василівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Східно-Український національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Сопівник Ірина Віталіївна,
Національний аграрний університет,
старший викладач кафедри педагогіки
Захист відбудеться “12” грудня 2007 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “10” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р.Кирста
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення української дер-жав-ності, інтегрування України в європейський освітній простір, оновлення системи управління в умовах громадянського суспільства, зорієнтованого на людину, ініціюють реформування навчально-виховного процесу в освітніх закладах різного рівня акредитації задля увиразнення цінностей, які закладаються у свідо-мості молодих людей і сприяють формуванню їхньої громадян-ськості.
Шляхи вирішення проблеми виховання свідомого громадянина України визначені в державній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Національній доктрині розвитку освіти в Україні, Законі України “Про освіту”, низці нормативних документів (Указ Президента України “Про основні напрями реформування вищої освіти України”, рішення ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти), а також “Концепції громадянської освіти в Україні” та “Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”. Вищеозначене уможливлює спрямування освіти на створення цілісної системи громадянського виховання учнів та студентської молоді задля досягнення молодим поколінням високого рівня громадянської зрілості.
На особливу увагу в цьому контексті заслуговують педагогічні умови формування громадянської позиції студентської молоді в навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації. Їхні вихованці перебувають на тому віковому етапі, який за результатами різноаспектних досліджень визнано сенситивним для усвідомлення громадянських цінностей та осмислення пріоритетів громадянської культури. Таким чином відбувається грома-дянське становлення особистості та її соціальна ідентифікація, а внаслідок активного самоутвердження в суспільстві – усвідомлення культурних цінностей та прояви активної життєвої позиції. Відповідно, від активності молоді та її дієздатності узалежнюються перспективи державо-творення в Україні. Водночас зазначаємо, що під впливом різних факторів усе ще гальмуються процеси формування громадянської позиції вихо-ван-ців означених закладів освіти, а реальний стан порушеної нами проб-леми не завжди дає очікувані результати. До найвагоміших чинників актуа-лізації започаткованого дослідження відносимо недостатній рівень його науково-педагогічного обґрунтування. Пояснюємо це відсутністю в радянський період розвитку України такого тлумачення проблем грома-дян-ського виховання молоді, якого вони набули в сучасній науці, освітній теорії й практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (1991 – 2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок