Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИВІРУСНОЇ АКТИВНОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ВЗАЄМОДІЇ ВІРУС-РОСЛИНА

ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИВІРУСНОЇ АКТИВНОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ВЗАЄМОДІЇ ВІРУС-РОСЛИНА

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИВІРУСНОЇ АКТИВНОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ВЗАЄМОДІЇ ВІРУС-РОСЛИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХАРІНА АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 578.85/.86
ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИВІРУСНОЇ АКТИВНОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ НА РІЗНИХ
РІВНЯХ ВЗАЄМОДІЇ ВІРУС-РОСЛИНА
03.00.06 - вірусологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вірусології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Поліщук Валерій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри вірусології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Карпов Олександр Вікторович,
Національний університет харчових технологій, доцент кафедри біотехнології мікробного синтезу.
кандидат біологічних наук, доцент
Мельничук Максим Дмитрович,
Національний аграрний університет, декан факультету захисту рослин та біотехнології.
Провідна організація: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
Захист дисертації відбудеться „18” травня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, пр-т Глушкова 2, корпус 12, ауд.433.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий „18” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В.Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливістю вірусних інфекцій рослин є той факт, що рослина, інфікована вірусом, залишається носієм вірусу на все життя. Особливо гостро проблема фітовірусних інфекцій стоїть у випадку рослин, що розмножуться вегетативно, оскільки при розмноженні рослин вірус передається з покоління в покоління (Hadidi et al., 1998). Тому в наш час актуальними є питання хіміотерапії вірусних інфекцій рослин та отримання безвірусного посадкового матеріалу.
Відомо декілька класів речовин здатних пригнічувати репродукцію вірусу в рослині. Сюди відносять рибавірин, азацидин (Hansen, 1989) та похідні олігоаденілатів (Ткачук и др., 1993). Крім речовин з прямою антивірусною активністю інтенсивно досліджуються індуктори резистентності. Ці речовини природнього та синтетичного походження мають непрямий антивірусний ефект. Проте, при наявності великої кількості антифітовірусних сполук, з тих чи інших причин, ні одна з них не набула застосування проти широкого кола вірусів.
Одними з найбільш успішних методів отримання безвірусних рослин на сьогодні вважаються методи культури тканин та апікальних меристем (Hsu et al., 2000). Однак, в багатьох випадках регенерація рослин з калусу чи апікальної меристеми не гарантує їх повного звільнення від вірусу. Саме тому сьогодні ведуться інтенсивні пошуки антивірусних сполук, при додаванні яких в середовище для регенерації рослин можна було б підвищувати відсоток виходу безвірусних рослин. На сьогодні відомо небагато ефективних інгібіторів вірусів в культурі тканин (Nascimento et al., 2003). Пошук активних сполук серед інших класів є перспективним напрямком досліджень, і будь-яка інформація про антивірусну активність нових сполук має величезне значенння для встановлення закономірності хімічний склад - активність.
Перспективними, з погляду на біологічну активність, є гетерополіядерні координаційні сполуки перехідних металів, так як після включення міді, цинку та інших металів в органічну основу можуть відбутись неочікувані зміни активності цих металів з можливим набуттям ними антивірусних властивостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках тематичного плану науково-дослідних робіт Київського національного університету “Синтез та дослідження антивірусних речовин” (номер Держреєстрації 0199U003491).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИВІРУСНОЇ АКТИВНОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ВЗАЄМОДІЇ ВІРУС-РОСЛИНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок