Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРАЛО-СИБІРСЬКИЙ РЕГІОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

УРАЛО-СИБІРСЬКИЙ РЕГІОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

Назва:
УРАЛО-СИБІРСЬКИЙ РЕГІОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЗАКІРОВ Марат Борисович
УДК 94 (470.5/571.1)”18/19”:316.377=161.2
УРАЛО-СИБІРСЬКИЙ РЕГІОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА:
УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
Спеціальність: 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крапівін Олександр Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
кандидат історичних наук, доцент
Борисова Ольга Василівна
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
кафедра нової та новітньої історії,
Міністерство освіти і науки України, Харків
Захист відбудеться 27.06. 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А)
Автореферат розісланий 25.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною рисою розвитку Російської Федерації у 1990-х рр. є процес трансформації у напрямку формування демократичного, громадянського суспільства. Важливу роль у суспільних перетвореннях сучасної Росії відіграє національно-культурне відродження усіх народів, що мешкають на її території. У сфері суспільної свідомості цей процес супроводжується підвищенням інтересу до ключових аспектів історії корінних народів Росії і національних меншин, що спостерігається як у широких верствах російської громади, так і серед науковців.
Складовою частиною багатонаціонального населення Російської Федерації є й українці. Тому у загальному контексті історії України і Росії однією з важливих є проблема місця та ролі українських переселенців у політичному, соціально-економічному і культурному розвитку окремих регіонів Російської Федерації. Інтерес науковців має об'єктивний характер, пов'язаний, по-перше, з процесом відродження державності України, а, по-друге, з якісно новим рівнем розвитку вітчизняної історичної науки і переглядом багатьох ортодоксальних поглядів і оцінок.
До однієї з найчисельніших у Російській Федерації належить українська громада Урало-Сибірського регіону. Українці, що мешкають у регіоні, за умов цілеспрямованої політики підтримки національно-культурного відродження і розвитку взаємозв’язків з Україною, можуть стати значною силою, що буде лобіювати інтереси української держави. Тому, ця проблематика набула особливого значення у сучасних умовах розбудови взаємовідносин України і Російської Федерації на загальноприйнятих у міжнародній практиці засадах рівноправ’я та взаємоповаги і на новому етапі розвитку російської державності.
Про актуальність теми свідчить й постійна увага до проблем національних меншин з боку державних установ. Уже у 1990 р. до угоди “Про основи відносин” між Україною і РРФСР були включені пункти про взаємні гарантії політичних, етнічних і культурних прав громадян кожної з республік на території іншої сторони. Питання про соціальні й культурні права української національної меншини постійно включались у програми міждержавних переговорів. Зі свого боку Російська Федерація постійно дбає про долю росіян і російськомовного населення, що мешкає у колишніх республіках СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УРАЛО-СИБІРСЬКИЙ РЕГІОН РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: УЧАСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок