Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕТИЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (ПРОЗА ПОЧАТКУ ХХ СТ.)

СИНТЕТИЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (ПРОЗА ПОЧАТКУ ХХ СТ.)

Назва:
СИНТЕТИЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (ПРОЗА ПОЧАТКУ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ДУРКАЛЕВИЧ Вікторія Володимирівна
УДК 821.161.2’3 (477.83) “20”
Д 84
СИНТЕТИЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ
ІВАНА ФРАНКА
(ПРОЗА ПОЧАТКУ ХХ СТ.)
10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
АНДРУСІВ Стефанія Миколаївна,
Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ, завідувач кафедри української літератури, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ТКАЧЕНКО Анатолій Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, професор
кандидат філологічних наук, доцент
ЛУЦАК Світлана Миколаївна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра української літератури, доцент
Захист відбудеться “29” червня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий “25” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гижий В. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Серед розмаїття тем і проблем у сучасному українському франкознавстві домінує зацікавлення “пізнім” І.Франком, І.Франком так званого “смеркального періоду” (Я.Мельник) його літературно-культурної діяльності.
У багатьох наукових дослідженнях здійснюється спроба по-новому прочитати (перечитати) Важливість перечитування Франкового доробку підкреслює Р.Гром’як, пишучи про те, що “сучасні літературознавці, до якого б покоління вони не належали, мають поважний обов’язок: знову перечитати всі твори І.Франка, витлумачити їх сенс для сучасних читачів, зважаючи при тім на волю автора, на історико-культурний контекст і на рівень і можливості новітньої науки про літературу. Йдеться про те, що йменується тепер реінтерпретацією давніх текстів”. Гром’як Р. Повертаючись до прози Івана Франка...// Ткачук М. Жанрова структура прози Івана Франка (бориславський цикл та романи з життя інтелігенції). – Тернопіль, 2003. – С. 377. низку прозових творів І.Франка, серед яких – “Сойчине крило” (1905), “Як Юра Шикманюк брів Черемош” (1906), “Терен у нозі” (1906), “Великий шум” (1907), “Син Остапа” (1908), “Неначе сон” (1908), що тривалий час або замовчувалися, або (нерідко) розглядалися крізь призму вульгарно-соціологічних стереотипів.
Перечитування Франкових текстів пов’язується із процесом зміни парадигм у літературознавчому дискурсі. Як зауважує Г.Грабович, “момент переходу від одних усталених парадигм до інших [...] знаменує основну внутрішню динаміку інтелектуального процесу – і заразом його закорінення в історичному, а отже ідеологічному та культурному вимірах” Грабович Г. “Кобзар”, “Каменяр” і “Дочка Прометея”: українські літературознавчі парадигми та їхні підтексти// Грабович Г. До історії української літератури. Дослідження, есеї, полеміка. – Київ: Критика, 2003. – С. 575.. Про те, що в сучасному франкознавстві відбувається активна зміна парадигм, свідчить наявність різноманітних методологій та теоретичних підходів до “пізньої” прози письменника. Плюралізм інтерпретаційних практик сприяє витворенню нового рецептивного поля, в якому багатоаспектно розкривається своєрідність творчого мислення І.Франка зламу століть.
Ключовим поняттям, яким оперують сучасні франкознавці, досліджуючи “пізню” прозу письменника, є поняття синтезу, концептуальний діапазон якого є досить широким і охоплює характеристику завершального етапу Франкової діяльності крізь призму таких категорій, як творчий метод, особливості стиле- й жанротворення, а також функціонування ейдологічного виміру творів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: СИНТЕТИЗМ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (ПРОЗА ПОЧАТКУ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок