Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОМПЕНСУЮЧИХ НАВАНТАЖЕНЬ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ БУДІВЕЛЬНОЇ МЕХАНІКИ

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОМПЕНСУЮЧИХ НАВАНТАЖЕНЬ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ БУДІВЕЛЬНОЇ МЕХАНІКИ / сторінка 10

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОМПЕНСУЮЧИХ НАВАНТАЖЕНЬ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ БУДІВЕЛЬНОЇ МЕХАНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,53 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
10, 11).
На частині розрізу () діють рівномірно розподілені теплові джерела інтенсивності . Бокова поверхня циліндра теплоізольована, вільна від дотичних напружень і закріплена таким чином, що її точки не мають радіальних переміщень. Функція температури задовольняє рівнянню
, , (35)
де - коефіцієнт теплопровідності.
Розв’язок (36), побудований в дисертації, має вигляд
. (36)
Після визначення за МКН знайдені нормальні напруження в площині z=0, за допомогою яких були отримані залежності нормованого коефіцієнту інтенсивності напружень від при різних значеннях . Результати, наведені на рис. 11, свідчать про те, що при деяких співвідношеннях і можливе виникнення стискаючих () нормальних напружень.
Далі, алгоритм МКН був застосований для аналізу НДС тороїдальної конструкції, схематично показаної на рисунку 12.а, яка зазнавала температурного впливу (нерівномірного нагріву середнього шару конструкції при збереженні постійної температури на внутрішньому шарі). Розподіл температури вздовж середнього шару показаний на рисунку 12.б.
На рисунку 13 наведені результати розрахунку НДС зовнішньої оболонки, причому в лівому нижньому куті показані тангенціальні переміщення.
Було розглянуто також НДС тороїдальної конструкції, який виникає при локальному нагріві середнього шару конструкції біля чотирьох рівновіддалених точок та збереженні постійної
температури на внутрішньому шарі. На рисунку 14 наведені результати розрахунку напружено-деформованого стану зовнішньої оболонки. Тангенціальні переміщення поверхні оболонки зображені в лівому нижньому куті рисунку 14,б. На рис. 14,а схематично показан прогин оболонки (стрілкою позначене місце нагріву).
Звертає на себе увагу локалізація збурень в межах області знакосталості гауссової кривизни оболонки. Крім того, зменшення збурень в напрямку паралелей при віддаленні від точок нагріву в області додатної гауссової кривизни виражене значно сильніше, ніж в області від’ємної. Це свідчить про те, що перша з цих областей має більшу жорсткість по відношенню до локального теплового навантаження.
Аналогічні результати для внутрішньої оболонки наведені на рисунку 15.
Розглянуто НДС конструкції, що складається з трьох концентричних замкнених сферичних оболонок, з’єднаних між собою за допомогою циліндричних стержнів (рис. 16). Температурне поле середньої оболонки характеризується постійними рівнями температури в основах стержнів. З урахуванням симетрії розрахункова область мала вигляд, показаний на рис. 17.
За умов симетрії шуканий розподіл температури може бути визначений з рівняння
, (37)
де
; – географічні координати.
Побудована в дисертації функція Гріна має вигляд
, (38)
За наявності функцій Гріна та єдиного алгоритму МКН неважко отримати розв’язок задачі. На рисунку 18 лініями рівня в площині географічних координат зображені результати розрахунку характеристик НДС середньої оболонки, спричиненого дією температурних навантажень.
Аналізуючи картину напружень, можна, зокрема, зробити висновок про те, що найбільш напруженими виявляються місця в околицях середин дуг, що обмежують розрахункову область.
ОСНОВНІ ВИСНОВКИ
У дисертації вирішена науково-технічна проблема, яка полягає в розвитку і теоретичному обґрунтуванні методу компенсуючих навантажень, розробці єдиного ефективного обчислювального підходу, який базується на побудованих в роботі нових функціях Гріна, і застосуванні цього підходу до розв’язання різноманітних задач будівельної механіки. Вирішення цієї проблеми, яка до цього часу залишалася однією з актуальних проблем будівельної механіки, має важливе наукове і практичне значення.
Отримані особисто автором і наведені в дисертації результати є суттєвим науковим внеском у розвиток будівельної механіки і теоретичною основою інженерних розрахунків елементів будівельних конструкцій типу пластин, оболонок, а також масивів різної конфігурації з довільними граничними умовами під дією механічних, температурних і хвильових навантажень.
Найбільш важливі наукові і практичні результати дисертаційної роботи полягають у наступному:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОМПЕНСУЮЧИХ НАВАНТАЖЕНЬ ДО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ БУДІВЕЛЬНОЇ МЕХАНІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок