Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЯ, ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ (1734-1775)

ГЕОГРАФІЯ, ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ (1734-1775)

Назва:
ГЕОГРАФІЯ, ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ (1734-1775)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ
ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С.ГРУШЕВСЬКОГО
На правах рукопису
ЛАЩЕНКО Кристина Георгіївна
УДК 94 (477)
ГЕОГРАФІЯ, ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ
ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ
(1734-1775)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства їм. М.С.Грушевського НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
БУТИЧ Іван Лукич,
Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
СЕРГІЙЧУК Володимир Іванович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, Центр українознавства, директор
кандидат історичних наук
КРИВОШЕЯ Володимир Володимирович,
Інститут політичних і етносоціальних досліджень НАН України, ст. науковий співробітник
Провідна установа: Харківський Національний Університет ім. В.Н.Каразіна МОН України,
кафедра історіографії, джерелознавства та археології
Захист відбудеться 26 грудня 2002 р. о 12:00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 23.11.2002р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний
Останні півтора десятиріччя в українській історичній науці позначені, серед іншого, й активізацією досліджень історії українського козацтва в цілому та запорозького низового козацтва зокрема. Частково таке явище пояснюється зняттям політичної цензури та розширенням можливостей дослідника у роботі з джерелами, а також із виходом української історичної науки з-поза “залізної завіси” ізоляції. З іншого боку, вихід української науки у світовий простір історичного пізнання, зняття ідеологічних обмежень дають дослідникові потужний стимул застосувати нові підходи й методи до колись досліджуваних об'єктів, і здобути нові знання з нових предметів та тем дослідження.
Актуальність дослідження. Якщо екстраполювати окреслені явища на проблематику історії Запорожжя, то виявиться цілий комплекс проблем, нині відкритих для дослідників, які не могли бути глибоко висвітлені за часів радянської історіографії. Саме до таких проблем належить економічне підґрунтя ліквідації останньої Запорозької Січі, про яке українські дослідники почали обережно писати з часів Н.Полонської-Василенко, але за радянських часів висновок про небажання царизму заохочувати формування внутрішнього конкурента в сфері суспільно-економічного устрою не міг бути відкрито сформульований. Навпаки, в радянській історіографії панівна теза про необхідність ліквідації Січі була майже повністю запозичена із відомого Маніфесту 3 травня 1775 року. Плідна робота запорозької Лабораторії досліджень проблем запорозького козацтва над проблемами запорозького зимівникового господарства показала, скільки дослідницьких лакун існує ще в цій царині знань, і скільки історико-географічних проблем лишилося недослідженими, що гальмують розвиток історичних досліджень економічного й соціального спрямування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертаційне дослідження тісно пов'язане з проектом корпусного видання Архіву Коша Нової Запорізької Січі, що здійснюється спільно з ЦДІА у м.Києві та Інститутом української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН Україниу рамках планової тематики. Авторка була серед упорядників першого тому, що побачив світ за сприяння Державного фонду фундаментальних досліджень при ДКНТ (№№7.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЯ, ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРОЗЬКОГО, ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ (1734-1775)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок