Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємовідносини Золотої Орди і Південно-Західної Русі в ХІІІ ст.

Взаємовідносини Золотої Орди і Південно-Західної Русі в ХІІІ ст.

Назва:
Взаємовідносини Золотої Орди і Південно-Західної Русі в ХІІІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,52 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ІМЕНІ А. КРИМСЬКОГО
Бабенко Роман Вікторович
УДК 94(100) ”12”- 057.66
Взаємовідносини Золотої Орди і Південно-Західної Русі в ХІІІ ст.
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова на кафедрі історії слов’ян та українознавства. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Стрельський Геннадій В’ячеславович,
доцент Національного педагогічного університету
ім. М.П. Драгоманова, кафедра історії
слов’ян та українознавства
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук,
професор Моця Олександр Петрович завідувач відділу середньовічної та давньоруської археології Інституту археології НАН України
кандидат історичних наук Головко Олександр Борисович,
головний консультант апарату Верховної Ради України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин
Захист відбудеться “ 18 ” лютого 2004 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.)
Автореферат розісланий “ 17 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
к.і.н О. Д. Василюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Монгольські завоювання стали переломним періодом в історії багатьох країн Азії та Європи Під ударами монгольських військ полягли кочові народи і держави Далекого Сходу й Дешт-і-Кипчаку, Середньої Азії тощо. Хвиля монгольських завоювань прокотилася і по Русі, що надовго включило її до сфери безпосереднього впливу могутньої монгольської держави – Золотої Орди. Близькість могутнього й небезпечного сусіда не могла не позначитися на давньоруському суспільстві і проявилася як в політичному, так і у економічному житті Давньої Русі.
У дослідженнях, присвячених історії Русі періоду монгольського панування, є недостатньо розроблена тема, пов’язана із взаємовідносинами, що виникли між її південно-західними землями (Київщина, Галичина, Волинь, Поділля) і Золотою Ордою в ХІІІ ст. Це було зумовлено традиційно спрощеним підходом в історіографії до історії руських земель цього регіону: він передбачав або його повний занепад після погрому 1240-1241 рр., або на терени Південно-Західної Русі просто переносилася схема відносин між Золотою Ордою та Північно-Східною Руссю. Таким чином, характер відносин між Золотоординською державою та Південно-Західною Руссю залишався невизначеним. Між тим, наявні джерела дають можливість досить предметно досліджувати проблему. Висвітлення особливостей цих взаємовідносин допоможе з’ясувати характер впливу монгольських завойовників на етнічну ситуацію у Південно-Cхідній Європі, дозволить розкрити причини відмінностей у долі східнослов’янських народів, які потрапили під вплив Золотої Орди. Розкриття економічних та політичних зв’язків між Золотою Ордою і Південно-Західною Руссю допоможе, на наш погляд, глибше зрозуміти історію взаємовідносин між кочівниками та осілим населенням Східної Європи у середньовіччі. Дані дисертаційного дослідження можуть бути використані і для вирішення етнічних питань на сучасному етапі розвитку України. Адже в роботі акцентується увага на співіснуванні двох різних суспільств – осілого та кочового. Яке було не лише сповнене конфліктами, а й носило взаємовигідний характер впродовж ХІІІ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена Вченою радою Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова 25 лютого 1999 р., протокол №7. Робота є невід’ємною складовою наукового напряму НПУ імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Взаємовідносини Золотої Орди і Південно-Західної Русі в ХІІІ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок