Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток загальноосвітньої школи в Україні 1920-1933 рр.

Становлення та розвиток загальноосвітньої школи в Україні 1920-1933 рр.

Назва:
Становлення та розвиток загальноосвітньої школи в Україні 1920-1933 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,39 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
дніпропетровський національний університет
Борисов Владислав Леонідович
УДК 94 (477) 093
Становлення та розвиток загальноосвітньої школи
в Україні 1920-1933 рр.
07.00.01–історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ
2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Якунін Віктор Кузьмович
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри української історії та етнополітики
Офіційні опоненти:
1. Доктор історичних наук, професор Турченко Федір Григорович
Запорізький державний університет, завідувач кафедри новітньої
історії України, декан історичного факультету
2. Доктор історичних наук, доцент Кривчик Геннадій Георгійович
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа:
Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка, кафедра української історії та етнополітики, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться ”12” листопада 2003 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
49050, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8
Автореферат розісланий ”_10 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат історичних наук, доцент _______________ Кривий І.О.


загальна характеристика роботи
Становлення України як незалежної держави, політичні перетворення в сучасному житті в значній мірі відобразились на розвитку гуманітарної сфери суспільства. І в першу чергу на розвитку загальноосвітніх закладів. Тому що освіта, безумовно, є одним з найважливіших факторів економічного та соціального прогресу, і суспільство, аби називатися демократичним, зобов’язано піклуватися про найбільш повний розвиток своїх громадян. ”За роки незалежності на основі Конституції України визначено нові пріоритети розвитку освіти, створено відповідну правову базу”, розпочато практичне реформування загальноосвітньої школи ”згідно з Державною національно програмою ”Освіта. Україна 21 століття”. В той же час темпи та глибина перетворень ще не повною мірою відповідають потребам держави та суспільства” Національна Доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті. проект.–К.: Шкільний світ, 2001.– С.3. .
В умовах переходу на 12–річну загальну середню освіту потребує постійного оновлення зміст та організація навчально-виховного процесу, приведення його у відповідність з демократичними цінностями і досягненнями науково–технічного прогресу. От чому виведення загальноосвітньої школи на якісно новий, сучасний рівень є одним з основних напрямків в сфері гуманітарної політики нашої держави. В цих умовах звернення до досвіду становлення та розвитку загальноосвітньої школи в 1920-ті – на початку 1930-х років надзвичайно актуально. Без глибокого аналізу минулого, його негативних і позитивних досягнень важко реалізувати основні принципи та головні напрямки реформування системи загальноосвітніх закладів в наш час.
Проголошення та закріплення в Конституції України переваги загальнолюдських цінностей, стало вирішальним кроком в побудові громадянського, демократичного суспільства в незалежній Україні. На жаль, в нашій історії був довготривалий період, коли класова ідеологія панувала в суспільній свідомості, що негативно відобразилось на процесі виховання майбутнього покоління. В сучасних умовах, щоб уникнути трагічних помилок минулого, необхідно критично проаналізувати досвід навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл в 1920-ті – на початку 1930-х років, показати негативний вплив класової ідеології на цей складний та багатогранний процес.
Таким чином, актуальність теми обумовлена тим, що матеріали та висновки цього дослідження можуть допомогти в процесі реформування системи загальноосвітніх закладів в Україні, формуванню нової, максимально наближеної до потреб суспільства та держави загальноосвітньої школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Становлення та розвиток загальноосвітньої школи в Україні 1920-1933 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок