Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗНАКОВИХ СЛІВ В АНГЛОМОВНИХ ТЕКСТАХ ЄВАНГЕЛІЯ

ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗНАКОВИХ СЛІВ В АНГЛОМОВНИХ ТЕКСТАХ ЄВАНГЕЛІЯ

Назва:
ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗНАКОВИХ СЛІВ В АНГЛОМОВНИХ ТЕКСТАХ ЄВАНГЕЛІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖИХАРЄВА Олена Олександрівна
УДК 811.111 ’373 :811.111 ’367 :226
ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗНАКОВИХ
СЛІВ В АНГЛОМОВНИХ ТЕКСТАХ ЄВАНГЕЛІЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Анікеєнко Ірина Григорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської мови Гуманітарного інституту,
доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Національний університет внутрішніх справ в місті Суми, професор
кандидат філологічних наук, професор
Романовська Юлія Юріївна,
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова,
кафедра англійської філології, завідувач кафедри
Провідна установа Запорізький державний університет, кафедра
теорії та практики перекладу англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “ 15 ” квітня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий “ 13 ” березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Калита


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Упродовж більш ніж двох тисячоліть культура християнського світу звернена до Біблії, яка вважається книгою мудрості, джерелом моральних, духовних та етичних знань і настанов людству. Останнім часом все більше зростає зацікавленість учених у дослідженні лексики біблійних текстів. Біблеїзми та біблійна лексика становлять саме той пласт мовних одиниць, які формують образну біблійно-християнську картину світу, відображають культурно-історичні чинники та національно-специфічні надбання мови.
Вивчення лінгвокультурологічного аспекту лексики пов’язане з загальною проблемою взаємозв’язку та взаємодії мови і культури. Філософські начала цієї проблеми сприяли формуванню лінгвокультурології як самостійного напряму в лінгвістиці наприкінці ХХ століття (Н.Д.Арутюнова, В.А.Маслова, В.М.Телія та інші). Але біблійні тексти не піддавалися серйозному лінгвокультурологічному дослідженню.
У дисертації розглядаються ознакові слова біблійної лексики, які вживаються в англомовних текстах Євангелія. Ознакові слова представлені як лексична категорія, до якої належать прикметники та ад’єктивовані дієприкметники, в основі яких лежить категорія ознаки. Такі слова виконують функцію предикації; в контексті, як правило, вони пов’язані з новою, нестандартною інформацією й означають узагальнену властивість – ознаку предмета мовлення.
Лінгвістичні праці останніх десятиріч з проблематики ознакових слів здебільшого спрямовані на розмежування предметних й ознакових слів (Н.Д.Арутюнова, Ф.С.Бацевич, Т.А.Космеда, С.Д.Кацнельсон, О.С.Кубрякова, М.В.Нікітін, А.А.Уфімцева, І.Р.Вихованець та інші) та на вирішення проблеми належності прикметника до певної лексичної категорії (M.Bierwish, D.Bolinger, R.Sussex, J.Teyssier та інші). Ознакові слова, головним чином, досліджувались на матеріалі словників (О.В.Афанасьєва, Н.Г.Агеєва, Н.І.Рєзанова та інші) чи художніх текстів (Т.О.Голікова).
Традиційно пріоритетними для вивчення ознакових і предметних слів вважалися семіологічний (А.А.Уфімцева), комунікативний (Н.Д.Арутюнова), ономасіологічний (О.С.Кубрякова) та семантичний (М.В.Нікітін, С.Д.Кацнельсон) підходи.
Семантичний підхід до вивчення ознакових слів найбільшою мірою відповідає меті нашого дослідження, його завданням та особливостям досліджуваного мовного матеріалу. Згідно з цим підходом до аналізу семантичної структури лексичних одиниць розрізняються предметні та ознакові значення, що відповідають поділу на предметні та ознакові слова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЗНАКОВИХ СЛІВ В АНГЛОМОВНИХ ТЕКСТАХ ЄВАНГЕЛІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок