Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ ГАЗУ ЧЕРЕЗ КОЛИВНІ ЛОПАТКОВІ ВІНЦІ ТУРБОМАШИН

ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ ГАЗУ ЧЕРЕЗ КОЛИВНІ ЛОПАТКОВІ ВІНЦІ ТУРБОМАШИН

Назва:
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ ГАЗУ ЧЕРЕЗ КОЛИВНІ ЛОПАТКОВІ ВІНЦІ ТУРБОМАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Биков Юрій Адольфович
УДК 621.165:51.380
ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ ГАЗУ ЧЕРЕЗ КОЛИВНІ ЛОПАТКОВІ ВІНЦІ ТУРБОМАШИН
Спеціальність 05.05.16 – турбомашини та турбоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Гнесін Віталій Ісайович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків, завідувач відділу аерогідромеханіки.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Терещенко Юрій Матвійович
Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри;
доктор технічних наук, с.н.с.
Угрюмов Михайло Леонідович
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри.
Провідна установа: | Національний технічний університет “ХПІ”, кафедра турбінобудування, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 13 ” квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Пожарського, 2/10..
Автореферат розісланий “ 9 ” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук
О.Е. Ковальський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних проблем при розробці чи модернізації турбомашин є проблема забезпечення високого рівня надійності на всіх режимах роботи, у якої особливо виділяється задача виявлення умов виникнення самозбуджующихся коливань лопаткових вінців.
Аеропружні явища в турбомашинах можуть бути надзвичайно небезпечним феноменом, який здатний призвести до руйнувань чи погіршення характеристик турбомашин. Для більш достовірного чисельного визначення аеропружних характе-ристик турбомашини необхідно використовувати модель обтікання, що дозволяє описати нестаціонарну поведінку явищ, що виникають у турбомашині, таких як в’язкі сліди, відривання потоку, та явища, пов’язані з турбулентністю потоку.
Розроблені на даний час методи моделювання флатера, що досить добре описують умови течії в турбомашині, використовують спрощення моделі течії, у тому числі моделювання течії ідеального газу чи двовимірну та квазітривимірну моделі течії в’язкого газу. Моделювання течії ідеального газу, припустиме при дослідженні номінальних режимів турбомашини, не повною мірою здатне описати в’язкі явища, такі як відривання примежового шару, турбулентні сліди, вихрові утворення. У той самий час моделювання течії в’язкого газу в двовимірній та квазітривимірній постановці не здатне описати просторові особливості течії, особливо в останніх ступенях турбомашин, де застосовуються довгі лопатки, що мають істотно різні радіальні перерізи профілю у втулки та на кінці лопатки. Визначення умов виникнення флатера в останніх ступенях турбомашин є дуже важливою задачею, оскільки лопатки останніх ступенів працюють при підвищених нестаціонарних навантаженнях.
Прогнозування аеропружної поведінки лопаткових вінців вимагає розробки більш досконалих моделей течії робочого тіла турбомашини.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з держбюджетною темою “Математичне та фізичне моделювання тривимірних нестаціонарних і в’язких турбулентних течій в турбомашинах з урахуванням коливань лопатевих апаратів”, держ. реєстр. №0101U003585 та держбюджетною темою “Розробка наукових основ для дослідження зв’язаних задач аерогідродинамі-ки і пружних коливань з використанням ефективних чисельних методів і експери-ментальних результатів в’язких течій в турбомашинах”, держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТРИВИМІРНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ ГАЗУ ЧЕРЕЗ КОЛИВНІ ЛОПАТКОВІ ВІНЦІ ТУРБОМАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок