Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємозв’язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків

Взаємозв’язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків

Назва:
Взаємозв’язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук україни
інститут мікробіології та вірусології
ІМ. Д.К.заболотного
удк 579.222.6
Козицька Світлана Миколаївна
Взаємозв’язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків
03-00-07-мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології та вірусології Дніпропетровського державного університету.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Вінніков Альберт Іванович
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Соколов Іван Георгійович
доктор медичних наук
Сельникова Ольга Петрівна
Провідна організація - Київський Національний університет
ім.Тараса Шевченка
Захист відбудеться 17 лютого 1999року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01.при Інституті мікробіології та вірусології ім Д.К.Заболотного НАН України (252143, Київ, вул.Заболотного, 154, Інститут мікробіології і вірусології НАН України, зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології НАН України.
Автореферат розісланий “_17_____”___січня__________ 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Зростання кількості захворювань, етіологічним фактором яких є Staphylococcus aureus складає одну із актуальних проблем мікробіології та клінічної медицини. Особливої гостроти набуває ця проблема в зв`язку із розповсюдженням антибіотикорезистентних штамів, що завдає труднощів при підборі лікарських засобів для боротьби із даною інфекцією. В останній час, поряд із високою стійкістю до антибіотиків, які використовувалися раніше, швидко відбувається пристосування і до нових препаратів, що впроваджуються в лікувальну практику.
Широке поширення резистентних штамів стафілокока, за думкою більшості авторів, пов,язане із дуже пластичним обміном речовин, що дає можливість для появи метаболічних реакцій, які лежать в основі біохімічних механізмів резистентності. З другого боку, генетичні детермінанти, що кодують антибіотикостійкість в ході процесів генетичної рекомбінації дуже швидко поширюються в популяціях стафілококів.
Механізми стійкості мікроорганізмів для багатьох антибіотиків розшифровані. Фенотипічний прояв стійкості може бути пов,язаний із синтезом ферментів, що інактивують антибіотик, із порушенням проникливості поверхневих структур, що запобігає створенню бактеріостатичних концентрацій препарата всередині клітини, модифікацією мішені дії антибіотика та виникненню обхідних метаболічних шляхів. Крім того, як показує аналіз літературних даних, резистентність до ряду антибіотиків може бути пов,язана одночасно із розвитком декількох біохімічних механізмів стійкості.
Все це свідчить про те, що стійкість до антибіотиків є складним біологічним явищем, яке пов,язано з одним із напрямків еволюції патогенних бактерій та торкається всього метаболізму мікробної клітини. Тому необхідно комплексне порівняльне вивчення реакцій енергетичного та конструктивного обмінів у чутливого та стійких до антибіотиків штамів стафілокока з метою пошуку загальних закономірностей та шляхів розвитку біохімічних механізмів резистентності, механізмів генетичної детермінації фенотипічного прояву стійкості, а також можливих шляхів передачі генетичних детермінант в популяції стафілококів.
Мета і завдання досліджень. В зв,язку із викладеним, метою роботи був порівняльний аналіз інтенсивності реакцій енергетичного та конструктивного обмінів у чутливого штаму стафілокока та ряду його варіантів, які стійкі до тетрацикліну, хлорамфеніколу, еритроміцину, пеніциліну та фузидину.
Для виконання роботи необхідно було вирішити такі задачі:
1. Вивчити особливості функціонування основних катаболічних циклів штамів стафілокока в зв,язку з стійкістю до антибіотиків.
2. Провести порівняльне вивчення окислювальних процесів у чутливого та резистентних штамів стафілокока.
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Взаємозв’язок енергетичного та конструктивного обміну у штамів стафілокока, які стійкі до антибіотиків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок