Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТИРІВ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТИРІВ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТИРІВ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМ. Г.С.СКОВОРОДИ
НАН УКРАЇНИ
ГЛАДКИЙ Микола Павлович
УДК: 504, 75, 113, 101, 1
ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТИРІВ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник – Стогній Іван Петрович, доктор
філософських наук, професор,
Заслужений працівник освіти України,
завідувач кафедри філософії і політології
Переяслав-Хмельницького державного
педагогічного університету
імені Григорія Сковороди.
.
Офіційні опоненти – Огородник Іван Васильович, доктор
філософських наук, професор кафедри
української філософії та культури
філософського факультету Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка,
Павлов Валерій Лук’янович, кандидат
філософських наук, доцент кафедри
філософії Національного університету
харчових технологій.
Провідна установа – Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, кафедра філософії, Міністерство охорони здоров’я України, м. Київ.
Захист відбудеться _________________________на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .26.161.01 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ – 1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: Київ – 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий ________________________ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Т. А. Гардашук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження Не дивлячись на те, що термін "екологія" був введений до нау-кового обігу тільки у 1866 році німецьким природознавцем Е.Геккелем, який став надзвичайно значним, “ключовим” для нашого сучасника і майбутнього людства, проблеми, які сьогодні називаються "екологічними", стояли і будуть стояти перед людством до того часу, поки воно буде існувати. Зумовлю-ється це тим, що екологічні проблеми пов'язані з фундаментальними основами людського буття і, як засвідчує історія, нехтування ними ставить під загрозу існування людства. Особливої гостроти екологічні проблеми набувають у 60-88 рр. XX ст. Знищення тисячі видів рослин і тварин, вичерпування природних ресурсів планети, вирубування лісів, зменшення посівних площ, перенасиченість добривами та отрутохімікатами ґрунту, погіршення якості продуктів харчування, прогресуюче забруднення води і повітря відходами промисловості, порушення гідрологічного режиму, "озонові дірки", явище "парникового ефекту" - така, далеко не повна в перерахованому, плата за науково-технічний прогрес, орієнтований на бездумне підкорення природи. Глобальна екологічна криза, як наслідок такої орієнтації епохи технічного фетишизму, повернулася загрозою існування сучасної цивілізації на загальному смітнику планети Земля, в який вона її перетворила. Тільки це врешті привело до усвідомлення того, що життя і здоров'я теперішнього й наступного поколінь залежить від станіт навколишнього природного середовища, змусило задуматися над екологічними проблемами, пошуками шляхів та засобів гармо-нізації взаємин людини з природою.
Науковою основою цього стала еколо-гія, яка з біологічної дисципліни перетворилася в комплексний науковий напрямок, що охоплює нині всі сфери людської діяльності і виробництва, енергетику, економіку, політику, науку, повсякденну і наукову свідомість, впливаючи й на розвиток наукового знання, змінюючи до певної міри сам образ сучасної науки, яку називають постнекласичною. Вказаним екологія набуває значного світоглядного, гносеологічного та етико-морального потенціалу, використання якого дозволило дещо знизити негативні наслідки антропогенного тиску на природу, хоча говорити за гармонізацію взаємин людини і природи не доводиться. Якщо найбільш розвинені країни (на своїх територіях) нині приділяють значну увагу захисту природи, збереженню природних ресурсів, раціонального природокористування, то країни так званого "третього світу" продовжують знаходитися в стані екологічного лиха.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТИРІВ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок