Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНА ОСВІТА У СУЧАСНІЙ ГРЕЦІЇ: ІСТОРІЯ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ

МУЗИЧНА ОСВІТА У СУЧАСНІЙ ГРЕЦІЇ: ІСТОРІЯ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ

Назва:
МУЗИЧНА ОСВІТА У СУЧАСНІЙ ГРЕЦІЇ: ІСТОРІЯ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ХАРАЛАМПІДУ ЛІАНА МИХАЇЛ
УДК 78.03 (495)
МУЗИЧНА ОСВІТА У СУЧАСНІЙ ГРЕЦІЇ:
ІСТОРІЯ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата мистецтвознавства
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор Черкашина-Губаренко Марина Романівна, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, завідуюча кафедрою історії зарубіжної музики (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства Гребенюк Наталія Євгеніі'вна, Харківський інститут мистецтв ім. 1. П. Котляревського, професор кафедри сольного співу (Харків)
кандидат мистецтвознавства, доцент Драч Ірина Степанівна,
Сумський педагогічний університет ім. A.C. Макаренка, завідуюча кафедрою теорії та історії музики (Суми)
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського ПАН України, відділ музикознавства (Київ)
Захист відбудеться 27.06.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м Київ, вул. Архітектора Городецького, І/З, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної Академії України ім. П.І. Чайковського.
Автореферат розісланий 25.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Коханик І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Музична культура Нової Греції пов'язана у своїх витоках з багатою спадщиною культури Стародавньої Греції, а також з культурою Візантії. Гарантом безперервності процесу культурно-історичного розвитку країни, що протягом чотирьох віків знаходилася під владою Туреччини, залишався самобутній грецький фольклор. На момент набуття незалежності країна знаходилася у сфері трьох культурних впливів - турецького (переважно у материковій Греції), латинського- на Кріті і островах Іонічного моря, і грецько-візантійського, найбільш сильного у культурних центрах на території Малої Азії.
У всі періоди культурного будівництва його найважливішою частиною залишалася музична освіта. Ще з часів античності грецькі філософи наголошували на значенні музики у вихованні гармонічної особистості. В епоху Відродження Кріт і його культура сприймалися всією Європою як джерело знань та живих традицій часів античності. Звідси грецькі музиканти і вчителі музики їхали у різні європейські країни. У період турецького панування естафету від Кріту сприйняли острови Ептаніса, що включився у загальноєвропейські процеси на правах самостійного культурного регіону. Тут склалася перша професійна композиторська школа на чолі з композитором та педагогом Ніколаосом Мандзаросом Константинополь тривалий час залишався найбільш тісно пов'язаним з візантійською спадщиною як у галузі церковної, так і світської музики. Що стосується материкової частини, то чи не до середини XIX сторіччя національні музичні традиції тут зберігалися переважно у фольклорі. На долі материкової Греції турецьке поневолення відбилося найбільш тяжко. На довгу віки втратили політичне та культурне значення Афіни. Ситуація стала поступово змінюватися після набуття Грецією незалежності у 1821 році.
Відкриття у 1871 році першої у незалежній країні Афінської консерваторії стало ключовою датою у становленні музичної освіти. Уся довготривала робота з розвитку музичної культури підкорялася двом взаємопов'язаним завданням. З одного боку, вимагалося засвоїти загальноєвропейський досвід музичного професіоналізму. З іншого боку, виникала потреба осмислення і синтезування власних традицій, що вимагало пошуку шляхів зближення професіонального і народного мистецтва у сферах творчості, виконавства, освіти. Попри всі успіхи, досягнуті на цих шляхах, реформування існуючої системи музичної освіти залишається актуальним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МУЗИЧНА ОСВІТА У СУЧАСНІЙ ГРЕЦІЇ: ІСТОРІЯ, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок