Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДОВЖИНИ НА ГЕОДИНАМІЧНИХ ПОЛІГОНАХ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДОВЖИНИ НА ГЕОДИНАМІЧНИХ ПОЛІГОНАХ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДОВЖИНИ НА ГЕОДИНАМІЧНИХ ПОЛІГОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “ІНСТИТУТ МЕТРОЛОГІЇ”
Неєжмаков Павло Іванович
УДК 389:528.517.8+621.383
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДОВЖИНИ НА ГЕОДИНАМІЧНИХ ПОЛІГОНАХ
05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному науковому центрі “Інститут метрології” Держспоживстандарту України.
Науковий керівник: | кандидат фізико–математичних наук,
старший науковий співробітник
Кравченко Микола Іванович,
Національний науковий центр “Інститут метрології”, м. Харків, директор наукового центру метрології іонізуючих випромінювань та ядерних констант
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Соловйов Валентин Сергійович,
Національний науковий центр “Інститут метрології”, м. Харків, директор наукового центру часочастотних і лінійних вимірювань
кандидат технічних наук,
Орнатський Ігор Антонович,
Державне науково-виробниче підприємство “СПЕЦАВТОМАТИКА”, м. Київ, завідувач лабораторії промислової автоматики
Захист відбудеться “9” жовтня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 у Національному науковому центрі “Інститут метрології” за адресою: Україна, 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного наукового центру “Інститут метрології” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
Автореферат розіслано “7 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01
канд. техн. наук, доцент І.Ф. Дем’янков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення сучасних горизонтальних рухів земної кори (СГРЗК) має велике значення для вирішення широкого кола наукових і практичних завдань, у тому числі для пошуку провісників землетрусів, контролю стабільності великомасштабних штучних і природних об'єктів і т.д. Достовірність результатів вивчення СГРЗК багато в чому визначається рівнем розвитку засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) геодезичного призначення та станом їхнього метрологічного забезпечення.
Надзвичайно важливим аспектом досягнення єдності та необхідної точності вимірювань при вивченні СГРЗК на геодинамічних полігонах є науково обґрунтована й практично реалізована система передачі розміру одиниці довжини – метра від державного еталона одиниці довжини ДЕТУ _03_98 до робочих ЗВТ.
На цей час одиниця довжини на геодинамічних полігонах відтворюється за допомогою вихідних засобів зберігання довжини, які являють собою еталонні базиси з набором спеціальних ЗВТ для їх атестації, а також апаратурою обліку параметрів атмосфери.
Відповідно до ГОСТ 8.503-84, еталонні базиси на геодинамічних полігонах атестуються цими засобами вимірювальної техніки з абсолютною похибкою 210–6D, де D – довжина базису в міліметрах, що недостатньо для метрологічного забезпечення сучасних ЗВТ геодезичного призначення, які використовуються для спостережень за СГРЗК. Завдання їхнього метрологічного забезпечення може бути вирішено за допомогою еталонних базисів, атестованих з довірчою абсолютною похибкою, що не перевищує 1·10–6·D при довірчій імовірності Р=0,95.
Таким чином, розробка адаптивної лазерної системи (АЛС) вимірювань довжини з діапазоном вимірювань довжин від 1 до 104 м та абсолютною похибкою (0,06 мм +510–7 D) при довірчій імовірності Р=0,95 для атестації еталонних базисів є своєчасним та актуальним науково-практичним завданням, вирішення якого потребує проведення низки досліджень.
По-перше, аналіз лазерних віддалемірних систем (ЛВС) вищої точності показав, що значний вплив на інструментальну похибку роблять процеси прийому та перетворення лазерного випромінювання в фотоприймальному модулі (ФПМ). Тому для зменшення інструментальної похибки необхідно провести дослідження структури електромагнітного поля в порожнині напівкоаксіального резонатора (НКР) ФПМ і синтезувати задану структуру поля в зоні перетворення випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДОВЖИНИ НА ГЕОДИНАМІЧНИХ ПОЛІГОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок