Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА МОРФОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ КВІТКИ МИРТОВИХ (MYRTACEAE Juss.)

ПОРІВНЯЛЬНА МОРФОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ КВІТКИ МИРТОВИХ (MYRTACEAE Juss.)

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА МОРФОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ КВІТКИ МИРТОВИХ (MYRTACEAE Juss.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
інститут ботаніки імені м.г.Холодного
Степанова Анастасія Валеріївна
УДК 582.776.2:581.46
ПОРІВНЯЛЬНА МОРФОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ
ПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ КВІТКИ МИРТОВИХ (MYRTACEAE Juss.)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Волгін Сергій Олександрович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри ботаніки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Зиман Світлана Миколаївна
Інститут ботаніки імені М.Г.Холодного НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Ковальська Людмила Африканівна
Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Кабінет Міністрів України
Захист відбудеться “_11” жовтня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки імені М.Г.Холодного НАН України за адресою:
01601 Київ-4, вул. Терещенківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки імені М.Г.Холодного НАН України за адресою: 01025 Київ, вул. Велика Житомирська, 28
Автореферат розісланий “ 5 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Родина Myrtaceae Juss. є одною з двох найбільших родин порядку Myrtales Rсhb. – чітко окресленої еволюційної гілки розид, спорідненість якої з іншими порядками розид та напрямки спеціалізації вегетативного тіла і квітки в межах якої становлять великий інтерес для систематиків покритонасінних (Cronquist, 1988; APG, 1998; 2003). Представники порядку миртоцвітих відрізняються від інших порядків розид за двома анатомічними ознаками провідної системи стебла – наявністю у провідному циліндрі внутрішньої флоеми та вестурних пор у провідних елементах вторинної ксилеми (Van Vliet, Baas, 1984). Об’єми порядку Myrtales та родини Myrtaceae, зокрема, були встановлені за допомогою класичних методів систематики, головним чином, порівняльної морфології та анатомії, і згодом підтвердилися кладистами та молекулярними систематиками (Johnson, Briggs, 1984; Conti et al., 1996; 1997; Wilson et al., 2001). Родина Myrtaceae відноситься до високо гетеробатмічних таксонів середнього рівня спеціалізації (Тахтаджян, 1966), її відрізняють від інших миртоцвітих наявність лізигенних вмістилищ з ефірними оліями у вегетативних органах та специфічна будова квітки (Dahlgren, Thorne, 1984), яка, у зв’язку з наявністю нижньої зав’язі, ковпачковоподібної оцвітини та багатотичинкового андроцея з пучків тичинок, була предметом тривалих дискусій. Незважаючи на великий прогрес у пізнанні онтогенетичних механізмів формування квітки миртових (Drinnan, Ladiges, 1988-1991; Ronse Decraene, Smets, 1991; Orlovich et al., 1996; 1999; Carrucan, Drinnan, 2000) та генетичної регуляції морфогенезу квітки в різних групах покритонасінних (Irish, 1999), досі залишаються невирішеними питання про походження та морфологічну природу частин квітки миртових, а особливості її онтогенезу та будови провідної системи не завжди однозначно інтерпретуються систематиками. До сьогодні немає загальноприйнятої системи родини Myrtaceae, під час створення якої дані про будову квітки не суперечили б даним інших джерел систематики (Wilson et al., 2001). Це зумовлює необхідність проведення детального порівняльно-морфологічного аналізу елементів квітки миртових з урахуванням результатів різних методів, зокрема, васкулярної анатомії, яка вже була раніше обмежено, але успішно використана в систематиці цієї родини (Schmid, 1972).
Мета і завдання дослідження. Мета нашого дослідження полягала у вивченні морфологічної та анатомічної будови квітки модельних видів родини Myrtaceae, що представляють її основні таксономічні групи, і створенні порівняльно-морфологічної моделі квітки миртових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА МОРФОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВІДНОЇ СИСТЕМИ КВІТКИ МИРТОВИХ (MYRTACEAE Juss.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок