Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ГЕНЕРАЦІЇ І ПРОГНОЗ СКУПЧЕНЬ ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОБАСЕЙНОВОГО ТИПУ В ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКІЙ ЗАПАДИНІ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ГЕНЕРАЦІЇ І ПРОГНОЗ СКУПЧЕНЬ ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОБАСЕЙНОВОГО ТИПУ В ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКІЙ ЗАПАДИНІ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ГЕНЕРАЦІЇ І ПРОГНОЗ СКУПЧЕНЬ ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОБАСЕЙНОВОГО ТИПУ В ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКІЙ ЗАПАДИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,66 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
КАБИШЕВ Юрій Борисович
УДК 553.981/982.061:553.981/982.04(477.5)
ЗАКОНОМІРНОСТІ ГЕНЕРАЦІЇ І ПРОГНОЗ СКУПЧЕНЬ
ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОБАСЕЙНОВОГО ТИПУ
В ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКІЙ ЗАПАДИНІ
Спеціальність 04.00.17 – геологія нафти і газу
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геологічних наук НАН України
Науковий керівник:
Доктор геолого-мінералогічних наук Лукін Олександр Юхимович, Інститут геологічних наук НАН України, завідувач відділу геології нафти і газу
Офіційні опоненти:
Доктор геолого-мінералогічних наук, заслужений працівник промисловості України Істомін Олександр Миколайович, Український науково-дослідний інститут природних газів, завідувач відділу
Кандидат геолого-мінералогічних наук Чепіль Петро Михайлович, заступник голови Державної геологічної служби України
Провідна установа:
Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК "Нафтогаз України", м. Львів
Захист відбудеться " 10 " червня 2003р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.02 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: Україна, 01054, м. Київ, вул. О.Гончара, 55б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України (Україна, 01054, м. Київ, вул. О.Гончара, 55б)
Автореферат розісланий " 8 " травня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геол.-мін. наук Пономаренко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ряд експертів світової енергетики називають ХХІ сторіччя віком нових джерел вуглеводневої сировини. До них відносяться бітуми, важкі нафти, газогідрати, водорозчинний газ, метан вугільних пластів, газ щільних колекторів та ін. Перспективність цих напрямків доведена світовим досвідом (М.С. Бескровный, 1993). Навіть в багатій на газ Росії вважають (Ремізов В.В. та ін., 1999), що річний видобуток газу з щільних колекторів до 2015 року може досягти 40-50 млрд.м3, або 7-8% від загального. Серед додаткових газових джерел пріоритетним з точки зору технології видобутку та величини ресурсів слід вважати газ центральнобасейнового (ЦБ) типу, який знаходиться переважно в щільних колекторах. На відміну від щільних колекторів в межах традиційних локальних пасток всіх типів ЦБ газ не контролюється локальними об’єктами, а займає всю центральну занурену частину нафтогазоносного басейну (НГБ). Тому і ресурси його більші за сумарні традиційні.
Вирішення питання ЦБ газу є особливо актуальним для України, де в останні роки власний видобуток забезпечує нафти лише на 10%, а газу – на 20%, хоча ресурсна база і дозволяє збільшити ці показники. Основним нафтогазоносним регіоном України по видобутку вуглеводнів (ВВ) в цей час є Дніпровсько-Донецька западина (ДДЗ), але в ній ступінь розвіданості початкових ресурсів ВВ в традиційних резервуарах і пастках вже досить значний (57%). Тому прогноз, пошуки, а в подальшому і видобуток ЦБ газу для енергетики України є вельми актуальними. Вирішення цього питання полегшується тим, що в ДДЗ для вивчення формування родовищ ВВ і прогнозу ЦБ газу існує можливість вперше в Україні використати комплекс сучасних геохімічних методів (аналіз біомаркерів, піролітичні дослідження органічної речовини (ОР) на Рок-Евал, кореляція ВВ нафт (конденсатів, газів) з ОР по ізотопному складу вуглецю) і тим самим краще вивчити умови формування скупчень газу ЦБ типу та оцінити його ресурси.
Все це дозволить обгрунтувати збільшену оцінку газових ресурсів в ДДЗ і тим зробити перший крок для їх практичного використання в подальшому, що для України з її обмеженими енергетичними ресурсами буде мати велике народногосподарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень безпосередньо пов’язана з тематичними роботами автора в ДГП ЧНГГ та науково-дослідними – в Чернігівському відділенні УкрДГРІ. Здобувач є співавтором звітів: “Прогноз нафтогазоносності і АВПТ зон і окремих об’єктів, що вводяться в пошукове буріння ДГП Чернігівнафтогазгеологія у 1991-1993р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ГЕНЕРАЦІЇ І ПРОГНОЗ СКУПЧЕНЬ ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОБАСЕЙНОВОГО ТИПУ В ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКІЙ ЗАПАДИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок