Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П’ЄСА-ПРИТЧА. ГЕНЕЗА. ПОЕТИКА

П’ЄСА-ПРИТЧА. ГЕНЕЗА. ПОЕТИКА

Назва:
П’ЄСА-ПРИТЧА. ГЕНЕЗА. ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,36 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ВЕРЕМЧУК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 80. 01 – 2
П’ЄСА-ПРИТЧА. ГЕНЕЗА. ПОЕТИКА
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального мовознавства і світової літератури Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету.
Науковий керівник -------- доктор філологічних наук, професор
Чирков Олександр Семенович,
Житомирський державний педагогічний
університет імені І.Я.Франка,
професор кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
Тернопільський державний педагогічний
університет ім. В. Гнатюка,
завідувач кафедри теорії літератури та
порівняльного літературознавства.
- кандидат філологічних наук
Свербілова Тетяна Георгіївна,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка
НАН України,
старший науковий співробітник
відділу компаративістики.
Провідна установа - Донецький національний університет,
кафедра теорії літератури і художньої культури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк.
Захист відбудеться 12 грудня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ – 1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ – 1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “11” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У світовій художній літературі другої половини двадцятого століття інтерес до жанру притчі значно посилився. Визначальною особливістю такого зацікавлення стала тенденція до використання притчі як складової частини у творах різноманітних жанрів. Йдеться, насамперед, про появу роману-притчі, повісті-притчі, оповідання-притчі, новели-притчі у прозі, а також п’єси-притчі у драматургії. Активна зацікавленість притчею дала підстави для того, аби виокремити притчевість як літературознавче поняття, під яким розуміють „використання у творі художньої літератури поетики притчі” Клим’юк Ю. Притчевість // Лексикон загального та порівняльного літературознавства. – Чернівці, 2001. – С.446.. Однак, попри значну поширеність явища у літературі, вивчене воно, на нашу думку, недостатньо, хоча певні кроки у напрямку дослідження особливостей сучасної притчі та її модифікацій, безсумнівно, зроблені.
В основному автори існуючих на даний час літературознавчих розвідок, присвячених різноманітним аспектам вивчення модифікацій притчі, обмежують рамки дослідження певним хронологічним періодом процесу літературного розвитку або ж використовують як матеріал для вивчення спадщину тієї чи іншої національної літератури Див.: Бочаров А.Г. Литература и время. – М., 1988; Ильина М.Е. Структурно-семантические и композиционные особенности текста притчи (на материале американской л-ры XVII-XXвв.). Автореф. дис…канд. филол. наук. – Львов, 1984; Товстенко О.О. Идейно-художественные особенности современной притчи (на материале западно-европейской прозы). Автореф. дис…канд. филол. наук. – Киев, 1989; Колодій О.І. Притча і притчевість в українській літературі 70-80х рр. ХХ століття. Автореф. дис... канд. філол. наук. – Київ, 2000.
.
Слід зауважити, що функціонування притчі в сучасній драматургії в зв’язку з особливостями міжродового синтезу вивчені значно менше, ніж прозові модифікації цього жанру. Незважаючи на те, що п’єса-притча перетворилася на один із найчастіше використовуваних жанрів у сучасній драматургії, вона до цього часу не стала об’єктом монографічного дослідження. Більше того, сьогодні існує ряд проблем, достатньо вагомих для осмислення п’єси-притчі, які дозволяють говорити про практичну недослідженість або, точніше кажучи, незначну дослідженість питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: П’ЄСА-ПРИТЧА. ГЕНЕЗА. ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок