Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Митчик Олександр Петрович
УДК 796.053.7
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Цьось Анатолій Васильович, Волинський
державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри теоретичних основ фізичного
виховання
Офіційні опоненти: доктор наук з фізичного виховання і спорту,
професор Круцевич Тетяна Юріївна,
Національний університет фізичного
виховання і спорту України, проректор з
наукової роботи, завідувач кафедри теорії і
методики фізичного виховання, рекреації та
оздоровчої фізичної культури;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Омельяненко Інна Олександрівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, доцент кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра фізичного виховання і здоров'я, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 листопада 2002 року о 16 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 18 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Інтегральним показником соціально-економічного і духовного розвитку суспільства є стан здоров'я нації. Як відомо, здоров'я людини формується в дитячому і підлітковому віці. На цей процес впливає багато чинників: генетичні фактори, спосіб життя, соціально-економічні та екологічні умови. За науковими даними авторів (В.І. Завацький, 1994; Т.Ю. Круцевич, 1999; О.С. Куц, 1993; І.О. Омельяненко, 1999; А.Г. Сухарєв, 1991), стан здоровўя школярів за останні роки значно погіршився. У Цільовій комплексній програмі “Фізичне виховання – здоров'я нації” зазначається, що в Україні склалася вкрай незадовільна ситуація із станом здоров'я населення, а особливо дітей і підлітків. Майже 90 % учнів мають відхилення у стані здоров'я, понад 50 % – незадовільну фізичну підготовленість.
За результатами досліджень в галузі медико-біологічних і педагогічних наук (М.М. Амосов, 1990; Е.С. Вільчковський, 1990; О.Д. Дубогай, 2001; В.В. Чижик, 2000; В.С. Язловецький, 1987) фізичні вправи є найпотужнішими засобами, які здатні забезпечити не тільки загальний, а й цілеспрямований розвиток функцій і систем організму людини.
Напрям та зміст фізичного виховання дітей і молоді регламентується основними державними документами, прийнятими за останні роки (Закон України про фізичну культуру і спорт, Державна програма розвитку фізичної культури і спорту в Україні, Цільова комплексна програма “Фізичне виховання – здоров'я нації”, програми з фізичного виховання та інші). Відповідно до цих документів мета фізичного виховання полягає у різнобічному розвиткові особистості, вихованні індивідуальних здібностей учнів. Оскільки у процесі фізичного виховання серед школярів спостерігаються значні відмінності за інтересами, здібностями, мотивами, знаннями, підготовленістю, то й завдання, які вони будуть виконувати, повинні відрізнятися. Зокрема, з психолого-педагогічної точки зору індивідуалізація створює оптимальні умови для виявлення нахилів, розвитку інтересів і здібностей кожного учня. Із соціальної точки зору – це цілеспрямована дія на формування творчого, інтелектуального, професійного потенціалу суспільства. З методичної – вирішення проблеми масовості сучасної школи шляхом створення нової методологічної бази на принципово новій мотиваційній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок