Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу

Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу

Назва:
Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,79 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ
ДЕРКАЧ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.006-618.146
Оптимізація скринінгу раку шийки матки
шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу
14.01.07 - онкологія
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Воробйова Люся Іванівна, Інститут онкології АМН України, керівник науково-дослідного відділу онкогінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, Коханевич Євгенія Вікторівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
доктор медичних наук, Іванкова Валентина Степанівна, Інститут онкології АМН України, керівник науково-дослідного відділу променевої терапії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра онкології.
Захист відбудеться “___”________________ 2005 р. о ________ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.560.01 при Інституті онкології АМН України ( 03022, м. Київ, вул. Ломоносова 33/43)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту онкології АМН України.
Автореферат розісланий “_____”_________________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Родзаєвський С.О.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема ранньої діагностики РШМ в Україні залишається не вирішеною, до 20% хворих на РШМ діагностується в задавнених стадіях (Л.І. Воробйова, 2003).
У структурі загальної онкологічної захворюваності жінок в Україні, РШМ складає 6%, а серед злоякісних новоутворень репродуктивної системи близько - 18%. Щороку реєструється понад 4,5 тисяч первинних хворих на РШМ (С.О. Шалімов, З.П. Федоренко, 2002).
Система профілактичних оглядів, яка була розроблена та впроваджена в попередні роки (В.К. Вінницька, Є.В. Коханевич,
А.М. Мельник, Б.К. Квашенко, В.І. Лобода та ін.) обумовила зниження захворюваності РШМ, середній показник захворюваності в Україні за період з 1980 по 2001 рр. зменшився з 22,6 до 17,8 на 100 тис. жіночого населення.
Однак з 1990 р. виявлена тенденція до підвищення захворюваності та смертності від РШМ. В період з 1997 по 2001 роки, по даним Національного канцер-реєстру України, відмічено збільшення захворюваності РШМ у молодому віці ( 20-24 роки - з 1,7 до 2,9%; 30-34 роки - з 14,6 до 18,5%).
Існуюча система ранньої діагностики РШМ є недосконалою, оскільки стабільно високим (20,1%) залишається показник летальності до року, який є інтегрованим показником якості діагностики РШМ. Незадовільні показники ранньої діагностики РШМ пояснюються низьким рівнем організації активного виявлення захворювання, відсутністю надійної та ефективної системи моніторингу (Н.Я. Жилка, Л.І.Воробйова 2002, Г.В. Вакуленко., Н.В. Собко та інші, 2003)
РШМ є чи не єдиною локалізацією де можлива успішна реалізація скринінгової програми, оскільки існують високоінформативні і економічно ефективні діагностичні методи. Проте, при щорічному зростанні кількості цитологічних досліджень, якісних змін у ранній діагностиці РШМ за останні роки не відбувається, що вказує на необхідність впровадження організованого скринінгу РШМ в Україні.
На сьогодні в більшості європейських країнах, з метою ранньої діагностики РШМ, застосовуються скринінгові програми, які повністю витіснили масові профілактичні гінекологічні огляди, удосконалюються організаційні форми діючих скринінгових програм з широким використанням сучасних інформаційних технологій (A. Linos, E. Riza. European Journal of Cancer, 2000).
Таким чином, питання удосконалення моделі скринінгу передпухлинних захворювань та ранніх форм РШМ, вивчення шляхів оптимізації та пошук нових організаційних форм вторинної профілактики РШМ визначає актуальність даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами інституту.
Робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Інституту онкології АМН України по темі “Розробити шляхи поліпшення організації онкологічної допомоги жінкам, хворим на злоякісні новоутворення, в сільській місцевості” УДК 616-006-04:616-036.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок