Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ МІЖНАРОДНИХ АВІАЛІНІЙ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ МІЖНАРОДНИХ АВІАЛІНІЙ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ МІЖНАРОДНИХ АВІАЛІНІЙ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
АСРІЯН Вікторія Львівна
УДК 629.7.07
ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ МІЖНАРОДНИХ АВІАЛІНІЙ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград,
завідувач кафедри авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ягупов Василь Васильович,
Об’єднаний інститут при Національній академії
оборони України, заступник начальника з
наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Щербина Світлана Володимирівна
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувачка кафедрою іноземних мов.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет
ім. Володимира Гнатюка,
кафедра педагогічної майстерності та освітніх технологій,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “10” квітня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харьків, вул. Університетська, 16, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харьків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “9” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Брюханова Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Останнім часом значно збільшилась кількість постійних і чартерних пасажирських перевезень за кордон. У той же час збільшуються вимоги Міжнародної Організації Цивільної Авіації до володіння англійською мовою пілотами, що є обов’язковою умовою для польотів на міжнародних трасах. За даних умов ведення пілотом радіообміну на англійській мові викликає певні труднощі, тому що вимагає кваліфікованого знання цієї мови, ніж встановлено вимогами. Аналіз авіаційних катастроф і подій свідчить, що стандартизована англомовна фразеологія радіообміну недостатня для забезпечення безпеки польотів.
Встановлено, що не дивлячись на втілення нових технологій радіообміну та застосування необхідних засобів на практиці, 33% авіаційних подій і катастроф на міжнародних повітряних трасах (МВТ) трапляються через те, що пілоти недостатньо володіють англійською мовою. Ці обставини викликані відсутністю спеціальної підготовки майбутніх пілотів за основними технічними авіаційними дисциплінами на англійській мові, що робить неможливим передачу диспетчеру інформації під час польоту про ускладнення умов, пов’язаних з аеродинамічними характеристиками повітряного судна та навігації, перевезенням повітряним шляхом небезпечного вантажу, а також з необхідністю проходження митного контролю та ін.
Нажаль, науково-дослідницькі роботи, виконані в останні роки та дисертаційні дослідження, відносяться виключно до радіообміну.
Аналіз літературних джерел показує, що головну увагу в льотних ВНЗ приділяють вивченню загальної англійської мови та стандартизованій фразеології радіообміну. Багато проблемних питань юридичного аспекту, безпеки польотів, поглиблених знань, навичок і вмінь з англійської мови при розгляді авіаційних подій та інцидентів, пов’язаних з використанням повітряного простору і аеродромно-технічної бази інших держав, науково не обґрунтовані і практично не досліджуються.
У таких умовах, особливе значення надається міжпредметним зв’язкам при вивчені англійської мови, які б змогли інтегрувати англійську мову в саму суть професійної підготовки пілотів. Це дуже важливо для неангломовних країн колишнього СРСР, в яких викладання спеціальних дисциплін ведеться російською мовою.
Спеціальне анкетування льотного складу, аналіз змісту конференцій і міжнародних семінарів, присвячених людському чиннику в цивільній авіації, а також аналіз інцидентів, що виникають на міжнародних повітряних шляхах, програм льотних ВНЗ і навчальних центрів України та Росії показали, що професійна направленість англійської мови не в повному обсязі відповідає характеру льотної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ УМІНЬ У МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ МІЖНАРОДНИХ АВІАЛІНІЙ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок