Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІТИКО-ЧИСЛОВЕ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ЗА КОНВЕКТИВНО-ПРОМЕНЕВОГО ТЕПЛООБМІНУ

АНАЛІТИКО-ЧИСЛОВЕ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ЗА КОНВЕКТИВНО-ПРОМЕНЕВОГО ТЕПЛООБМІНУ

Назва:
АНАЛІТИКО-ЧИСЛОВЕ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ЗА КОНВЕКТИВНО-ПРОМЕНЕВОГО ТЕПЛООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ МЕХАНІКИ І МАТЕМАТИКИ
ім. Я.С. ПІДСТРИГАЧА
ВОВК ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 539.3
АНАЛІТИКО-ЧИСЛОВЕ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ЗА КОНВЕКТИВНО-ПРОМЕНЕВОГО ТЕПЛООБМІНУ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Попович Василь Степанович
Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | Член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Бурак Ярослав Йосипович,
Центр математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, м. Львів, науковий керівник центру;
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Козлов Володимир Ілліч,
Інститут механіки ім. Тимошенка НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 25 березня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м. Львів, вул. Наукова, 3-Б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м. Львів, вул. Наукова, 3-Б.
Автореферат розіслано 23 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук О.В. Максимук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Елементи конструкцій сучасної техніки при їх виготовленні та експлуатації часто зазнають впливу високотемпературного оточуючого середовища за одночасної дії на них силового навантаження. Правильне передбачення наслідків такого навантаження елементів конструкцій з огляду на забезпечення їх міцності та надійності є ключовою проблемою у різних галузях промисловості: теплотехніці, ядерній енергетиці, металургії, ракетній техніці та інших. Існуючі моделі не завжди точно та повно описують реальні процеси розповсюдження тепла та спричинений відповідним розподілом температури напружено-деформований стан і в багатьох випадках не задовольняють сучасні вимоги практики. Тому очевидною є необхідність розробки методів визначення та дослідження напружено-деформованого стану тіл, що моделюють елементи конструкцій, за їх високоградієного нагрівання чи охолодження.
Як відомо, теплообмін між тілом і середовищем, що його оточує, може відбуватись трьома основними способами: теплопровідністю, конвекцією та тепловим випромінюванням. У природі та техніці ці процеси передачі тепла дуже часто проходять сумісно, і у такому випадку кажуть, що має місце складний теплообмін, врахування якого дозволяє точніше описати реальні процеси. Ще одним фактором для більш адекватного опису температурного поля та визначення спричиненого ним напружено-деформованого стану за умов високоградієнтного в часі та просторі нагрівання є врахування в їх математичних моделях залежності теплових і механічних характеристик матеріалу від температури. Це дозволяє точніше описати реальні процеси теплообміну, водночас істотно ускладнює відповідні розрахунки, оскільки приводить до нелінійних крайових задач математичної фізики, а при визначенні напружено-деформованого стану – до крайових задач для систем диференціальних рівнянь зі змінними коефіцієнтами.
Задачі термопружності для термочутливих тіл зі складним теплообміном у загальному випадку є доволі складними. Для їх розв’язування переважно приймають певні спрощення щодо температурних залежностей їх теплових та механічних характеристик (нехтують температурною залежністю окремих характеристик або допускають специфічний вигляд цих залежностей), що істотно спрощує знаходження їх розв’язків, або використовують суто числові методи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІТИКО-ЧИСЛОВЕ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТЕРМОПРУЖНОСТІ ЗА КОНВЕКТИВНО-ПРОМЕНЕВОГО ТЕПЛООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок