Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ АГРАРНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ АГРАРНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ АГРАРНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шалигіна Ірина Валеріївна
УДК 631.147:635.150
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ АГРАРНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному аграрному університеті,
Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, доцент
КАШЕНКО Ольга Леонідівна
Сумський державний аграрний університет,
професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
фЕДОРОВ Микола Миколайович,
Інститут аграрної економіки УААН, м. Київ,
завідувач відділу земельних ресурсів
кандидат економічних наук,
РАДІОНОВ Юрій Денисович,
Міністерство аграрної політики України,
начальник відділу стратегії і розвитку аграрних реформ.
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил України НАНУ, відділ земельних
ресурсів, м. Київ
Захист відбудеться 2 березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ - 27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету, за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ - 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 2 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент Запара Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рівень землекористування в Україні значною мірою поступається розвинутим країнам світу. Причин цьому існує багато. Серед них найважливішою є недосконалість аграрного землекористування та земельних відносин, що випливають із методів господарювання та форм власності.
Виключне право державної власності на землю призвело до відчуження селянина від землі, що в свою чергу зумовило різке зниження мотивації праці, її продуктивності, а в кінцевому підсумку – спад агровиробництва. Оскільки земля повністю належала державі, то і результатами праці сільського товаровиробника розпоряджалася держава, а не виробник. З цієї причини держава поступово втрачала справжнього господаря на землі, а земля – родючість. Такі обставини зумовили проведення земельної реформи, необхідність формування інфраструктури земельного ринку та екологізації агровиробництва.
Земельна реформа є складовою економічної реформи, завданням якої є перерозподіл земель з одночасною передачею їх у приватну і колективну власність, а також у користування агропідприємствам з метою створення умов для рівноправного розвитку різних форм господарювання на землі, формування багатоукладної економіки, раціонального використання та охорони земель.
Земля є незамінною умовою агровиробництва. Використання землі, як головного засобу виробництва у сільському господарстві, зумовлене багатьма факторами, пов’язаними із здійсненням комплексу правових, економічних і агротехнічних заходів та агротехнологій. Наявність грошової оцінки землі дає можливість ввести її в економічні розрахунки при визначенні собівартості продукції і вважати її ціноутворюючим фактором.
У вітчизняній економічній літературі розвиток аграрного землекористування досліджується в різних аспектах, що знайшло відображення у наукових працях І.К. Бистрякова, М.Я. Дем’яненка, М.В. Зубця, П.М. Макаренка, Л.Ю. Мельника, В.Я Месель-Веселяка, В.І. Перебійніса, В.Я. Плаксієнка, В.М. Рабштини, В.В. Радченка, Ю.Д. Родіонова, П.Т. Саблука, М.М. Федорова, О.М. Царенка, А.В Чупіса та інших.
Разом з тим слід зазначити, що питання екологізації аграрного землекористування та агровиробництва досліджено недостатньо, особливо з урахуванням економічних потреб суспільства. Воно і досі не знайшло достатнього висвітлення у вітчизняній економічній літературі, а зарубіжний досвід аграрного землекористування, зокрема у вигляді земельного ринку, потребує грунтової адаптації до економічних та екологічних умов, які існують в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ АГРАРНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок