Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕКРЕЦІЯ КУЛЬТИВОВАНИМИ КЛІТИНАМИ ЕПІДЕРМОЇДНОЇ КАРЦИНОМИ ПЕПТИДУ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ІНГІБІТОРА ПРОТЕЇНКІНАЗ

СЕКРЕЦІЯ КУЛЬТИВОВАНИМИ КЛІТИНАМИ ЕПІДЕРМОЇДНОЇ КАРЦИНОМИ ПЕПТИДУ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ІНГІБІТОРА ПРОТЕЇНКІНАЗ

Назва:
СЕКРЕЦІЯ КУЛЬТИВОВАНИМИ КЛІТИНАМИ ЕПІДЕРМОЇДНОЇ КАРЦИНОМИ ПЕПТИДУ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ІНГІБІТОРА ПРОТЕЇНКІНАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,36 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національна академія наук України
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є.Кавецького
Міністерство охорони здоров’я України
Український науково-дослідний інститут онкології та радіології
ХОБТА АНДРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 616-006.6:57.052.6+.042.2
СЕКРЕЦІЯ КУЛЬТИВОВАНИМИ КЛІТИНАМИ ЕПІДЕРМОЇДНОЇ КАРЦИНОМИ ПЕПТИДУ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ІНГІБІТОРА ПРОТЕЇНКІНАЗ
14.01.07 - онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Науковий керівник - | - кандидат біологічних наук Погрібний Петро Васильович,
старший науковий співробітник відділу біології пухлинної клітини Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Офіційні опоненти : |
- доктор біологічних наук Казьмін Сергій Дмитрович, провідний науковий співробітник відділу біохімії пухлин Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
- доктор біологічних наук Варбанець Людмила Дмитрівна, завідувач відділу біохімії мікроорганізмів Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України.
Провідна установа- |
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра онкології
Захист відбудеться “26”_травня______1999 р. о _16:00
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України (252022, м. Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького
Автореферат розісланий “_23_”___квітня_________ 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук І.В.Абраменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Онкогенез супроводжується дисбалансом в продукції клітинами факторів росту і їх рецепторів. Пухлинні клітини продукують поліпептидні фактори росту, що забезпечуює в значній мірі автономний ріст новоутворень (Rudland et al., 1998, Smits, Funa, 1998), а також здатні до секреції факторів, що пригнічують проліферацію клітин (Bogdahn et al., 1989).
Зручною експериментальною моделлю для вивчення секреції факторів обох груп є культивовані пухлинні клітини різних ліній. У зв’язку з цим із застосуванням методів генної інженерії сконструйовано ряд клітинних субліній, що водночас гіперекспресують рекомбінантний трансформуючий фактор росту a (ТФРa) і рецептор епідермального фактора росту (McGeady et al., 1989, Погребной с соавт., 1993, 1997). Клітини даних субліній характеризуються більш злоякісним фенотипом, ніж їх попередники, за рахунок мітогенної дії ТФРa, що, як і епідермальний фактор росту (ЕФР), є лігандом рецептора ЕФР.
Пептиди, секретовані пухлинними клітинами, можуть впливати на суміжні клітини через дію на матрикс плазматичної мембрани, протеоглікани клітинної оболонки, мембранні білки і компоненти цитоскелету (He et al., 1998, Погребной с соавт., 1997). Тому дослідження спектру їх біологічної активності, механізмів дії і умов продукції є актуальною задачею сучасної онкології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відділі біології пухлинної клітини Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України згідно з планом науково-дослідної роботи за темою: 0198U001092 “Дослідження участі дефенсинподібних пептидів в реалізації пухлинного фенотипу клітин та визначення можливостей їх використання в онкологічній клініці”. Робота виконувалась за підтримки грантами Міністерства України в справах науки і технологій (проект: 2/1297-97 “Розробка технології отримання та застосування хемокінів та цекропінів як протипухлинних засобів”) і Державного фонду фундаментальних досліджень (проекти: 5.2/80 “Вивчення регуляторних механізмів проліферації клітин, які аутокринно продукують трансформуючий фактор росту альфа” і 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: СЕКРЕЦІЯ КУЛЬТИВОВАНИМИ КЛІТИНАМИ ЕПІДЕРМОЇДНОЇ КАРЦИНОМИ ПЕПТИДУ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ІНГІБІТОРА ПРОТЕЇНКІНАЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок