Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАДИГМА АНТИГЛОБАЛІЗМУ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ПАРАДИГМА АНТИГЛОБАЛІЗМУ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Назва:
ПАРАДИГМА АНТИГЛОБАЛІЗМУ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФОСТИК МАР’ЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 339.73:316.32
ПАРАДИГМА АНТИГЛОБАЛІЗМУ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004Дисертацією є рукопис.
Дисертаційну роботу виконано на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович,
Професор кафедри світового господарства і
міжнародних відносин Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Дмитро Григорович,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного університету
Міністерства освіти і науки України
кандидат економічних наук, доцент
Гладій Ірина Йосипівна,
доцент кафедри міжнародної економіки,
фінансово-кредитних відносин та маркетингу
Тернопільської академії народного господарства
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної
економіки
Захист відбудеться 21 лютого 2005 року о 16.00 годині на засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розіслано 21 січня 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глобалізаційні процеси сучасності впливають на розвиток світової економічної системи неоднозначно. Поряд з позитивним впливом чітко простежуються й ризики глобалізації: поляризація і нерівність розподілу доходів, некерованість і асиметричність самого процесу глобалізації, зростання обсягів фінансових спекуляцій і надмірне зростання економічної й політичної ваги транснаціональних корпорацій.
Особливо позначились глобалізаційні процеси на розвитку фінансової сфери. Саме тому такої виняткової ролі на даному етапі набувають міжнародні фінансові організації (МФО). Створені після Другої світової війни, провідні міжнародні фінансові інституції (МВФ і Світовий банк) в умовах кардинальних змін в економічній системі далі не можуть бути гарантами стабільності й ефективно виконувати свої функції, зокрема обов’язки кредитора останньої інстанції. Відсутність відповідних важелів впливу та помилки, які припускали експерти МВФ і Світового банку в оцінці сучасних економічних процесів і розробці програм кредитування, призвели до того, що особливо гостро постало питання реформування існуючої системи міжнародних фінансових інституцій.
За таких умов у світової спільноти почало формуватись критичне сприйняття процесу глобалізації, яке згодом знайшло своє практичне відображення у конкретній діяльності. Спочатку вона включала проведення масштабних маніфестацій, акцій протесту, форумів, а згодом розробку альтернативних теорій глобалізації та моделей реформування існуючої світової економічної системи. Це явище отримало у світовій літературі назву антиглобалізм. Особливо гострої критики з боку антиглобалістичного руху на даному етапі зазнають саме міжнародні фінансові інституції, оскільки вони є не тільки рушіями глобалізації, а й активно насаджують неоліберальні підходи, котрі вже практично дискредитували себе.
Наукова розробка даної теми для України нині є особливо актуальною, тому що вона, як і решта постсоціалістичних країн, прагне ввійти в об’єктивно обумовлені, але водночас і суперечливі глобалізаційні економічні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАРАДИГМА АНТИГЛОБАЛІЗМУ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок