Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> правовий статус адвоката в україні

правовий статус адвоката в україні

Назва:
правовий статус адвоката в україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Хотенець Павло Васильович
УДК.347.965
правовий статус адвоката в україні
Спеціальність 12.00.10. — Судоустрій, прокуратура та адвокатура
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації судових та правоохоронних органів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міні-стерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юри-дичних наук, професор Марочкін Іван Єгорович, завідувач
кафедри організації судових та правоохоронних органів Національної
юридичної академії України іме-ні Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук
України, Варфоломєєва Тетяна Вікторівна, ректор Академії адвокатури
України;
доктор юридичних наук, професор Долежан Володимир Валентинович,
завідувач кафедри теорії, історії держави і права, конституційного права
Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра
правосуддя, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “9” квітня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Наці-о-наль-ній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пуш-кінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пуш-кінська, 77).
Автореферат розісланий “7”березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Спасибо-Фатєєва


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Конституція проголосила Україну демократичною, правовою, соціальною державою (ст. ). Сенс правової держави розкривається у ст. 3 Конституції: “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави”.
Правова держава для виконання своїх основних функцій – захисту й охорони прав і свобод громадян – повинна бути забезпечена системою процедур, механізмів, інститутів, які гарантують суб’єктивні права на підставі об’єктивної діяльності, що грунтується на праві, і які не є незмінними, а знаходяться в динаміці, вдосконалюються, пристосовуються до умов життя суспільства.
Найвищою юридичною гарантією прав і свобод є судовий захист, який відповідно до ст. Конституції гарантується кожному. Згідно з ч. ст. Основного Закону судочинство реалізується шляхом конституційного, цивільного, господарського, адміністративного і кримінального провадження. Таким чином, судовий захист являє собою складне полісистемне правове явище, яке не належить до якої-небудь однієї галузі права. Втілений у багатьох правових нормах судовий захист не може бути правильно зрозумілим, якщо вважати його вираженим лише положенням – “кожному гарантується судовий захист його прав і свобод”. У рамках судового захисту значною мірою реалізується й конституційне право на одержання правової допомоги (ст. ). У Конституції передбачено і суб’єкт, на якого покладається обов’язок надання правової допомоги, – адвокатура. Історично склалося так, що правосуддя неможливе без інституту адвокатури. У свою чергу, в цивілізованому світі рівень розвитку адвокатури розглядається як індикатор демократії в суспільстві, одна з ознак захищеності прав людини.
Одним із перших законів незалежної України став Закон “Про адвокатуру”, прийнятий Верховною Радою 19 грудня 1992 р. Цей Закон значною мірою реалізував концепцію, на якій побудована адвокатура більшості країн сталої демократії. Його розробка і втілення в життя викликали необхідність теоретичного осмислення, перш за все засад організації та функціонування адвокатури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: правовий статус адвоката в україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок