Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТУ ТЕКОМ В КОРЕКЦІЇ СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ЛЕГЕНЕВИМ СЕРЦЕМ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТУ ТЕКОМ В КОРЕКЦІЇ СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ЛЕГЕНЕВИМ СЕРЦЕМ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТУ ТЕКОМ В КОРЕКЦІЇ СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ЛЕГЕНЕВИМ СЕРЦЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Дзюблик Ярослав Олександрович
УДК: 616.12-02:616.24-085:612.115.3.001.5
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТУ ТЕКОМ В КОРЕКЦІЇ СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ЛЕГЕНЕВИМ СЕРЦЕМ
14.01.27 - пульмонологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук Ячник Анатолій Іванович, провідний науковий співробітник клініко-функціонального відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Шуба Неоніла Михайлівна, професор кафедри терапії і ревматології Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, завідуючий кафедрою госпітальної терапії N 2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького.
Захист відбудеться 1 листопада 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (252110, м. Київ, МСП-680, узвіз Протасів Яр, 7).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизі---атрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (м. Ки---їв, узвіз Протасів Яр, 7).
Автореферат розісланий 30 вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ж.Б. Бегоулєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Хронічне легеневе серце — найбільш часта причина смертності хворих на хронічні захворювання легенів (В.К. Гаврисюк, А.И. Ячник, 1998). На відміну від застійної недостатності кровообігу, обумовленої захворюваннями серця, декомпенсоване хронічне легеневе серце характеризується значно більш частою рефрактерністю до традиційних методів лікування, основу яких складають сечогінні, інотропні засоби, інгібітори ангіотензин-конвертуючого ферменту (Л.И. Волкова, Ю.Н. Штейнгард, 1992). Це пояснюється суттєвими відмінностями механізмів розвитку застійної недостатності кровообігу при захворюваннях серця і легенів та зумовлює актуальність розробки нових підходів до фармакотерапії хворих з хронічним легеневим серцем.
В останні роки в кардіології, пульмонології, нефрології та інших галузях медицини бурхливо розвиваються нові наукові напрямки досліджень по вивченню біологічної ролі -3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). Увага до -3 ПНЖК різко збільшилась на рубежі 70-х – 80-х років, коли в результаті епідеміологічних досліджень (J. Dyerberg, H.O. Band, 1975, A. Hirai, 1987) було встановлено, що дуже низький рівень серцево-судинних захворювань, тромбозів та тромбоемболій у жителів Гренландії, прибережних районів Японії, Нідерландів і ряду інших країн пов’язаний з підвищеним вживанням великої кількості морських жирів з високим вмістом ейкозапентаєнової і докозагексаєнової кислот (ЕПК і ДГК).
Далі, в результаті численних експериментальних і лабораторних досліджень (Ю.И. Фещенко, 1996, P. Singer, 1991) було встановлено, що -3 ПНЖК поряд з гіполіпідемічною дією спричиняють гіпотензивний, антиагрегантний і протизапальний ефекти, механізм яких реалізується через модифікацію метаболізму арахідонової кислоти (АК) за участю ЕПК і ДГК. -3 ПНЖК є конкурентними антагоністами АК: при надходженні їх в організм зменшується загальний вміст АК, а також знижується активність її метаболізму. Внаслідок цього, зменшується продукція індукторів запалення й агрегації тромбоцитів, метаболітів, які мають вазоконстрикторну дію (M.B. Engler, 1996, H.R. Knapp, 1991).
В Західній Європі, США, Японії та в деяких інших країнах зараз виробляється препарат MaxEPA й аналоги, які містять до 30% -3 ПНЖК. В Росії випускається препарат Ейконол з таким самим складом.
В Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України розроблений препарат Теком, який містить 45% -3 ПНЖК, та має дозвіл Фармакологічного комітету МОЗ України для клінічного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТУ ТЕКОМ В КОРЕКЦІЇ СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ЛЕГЕНЕВИМ СЕРЦЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок