Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МЕРСЕРИЗАЦІЇ СУРОВИХ ТКАНИН

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МЕРСЕРИЗАЦІЇ СУРОВИХ ТКАНИН

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МЕРСЕРИЗАЦІЇ СУРОВИХ ТКАНИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЄЛОВ СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 677.862.352. 621.357
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
МЕРСЕРИЗАЦІЇ СУРОВИХ ТКАНИН
05.19.03 - технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХЕРСОН – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Сарібеков Георгій Савіч, Херсонський державний технічний університет, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри хімічної технології і дизайну волокнистих матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Малкін Е.С., Інститут технічної теплофізики НАН України, завідувач лабораторії;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, Поліщук С.О., Інститут хімічної технології і промислової екології, ВАТ "Барвник", начальник відділу маркетингу.
Провідна установа:
Технологічний університет Поділля, кафедра хімічної технології, Міністерство освіти і науки України, м. Хмельницький.
Захист відбудеться 19 червня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24
Автореферат розісланий 17 травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мерсеризація є однією з найважливіших операцій облагороджування текстильних матеріалів. Сутність цього процесу полягає в обробці тканин або пряжі концентрованим розчином гідроксиду натрію з метою надання виробам з целюлозних ниток комплексу цінних споживчих властивостей: підвищеної гігроскопічності, здатності до фарбування, блиску, еластичності, міцності, стабільності геометричних розмірів. Мерсеризації можна піддавати тканини в суровому, відвареному чи вибіленому вигляді. Виходячи з економічної доцільності, найбільш раціонально мерсеризувати сурові тканини. Це забезпечує зберігання безупинного технологічного циклу, скорочує кількість операцій, дозволяє використовувати залишковий вміст лугу на тканині при подальшому лужному відварюванні. Тканина, мерсеризована в суровому вигляді, має більш високий ступінь білизни, що дуже важливо для тканин, призначених під друк і фарбування у світлі тони.
Однак, мерсеризація сурових тканин пов'язана з труднощами регенерації відпрацьованих лужних розчинів через їх забруднення шліхтою і супутніми речовинами целюлози. Науково-технічна інформація про застосування в текстильній промисловості ефективного способу регенерації забруднених лужних розчинів відсутня.
Таким чином, удосконалювання технології мерсеризації сурових тканин на основі розробки ефективного способу регенерації забруднених лужних розчинів є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з програмою реформування економіки і соціально-економічного розвитку Херсонської області на період до 2001 року "Технологічне переозброєння базових галузей у напрямку зменшення рівнів ресурсо- й енерговитрат", що розроблена згідно з дорученням КМУ від 20.06.1998 р., №10166175 на підставі концепції стабілізації і реформування економіки Херсонської області у відповідності з програмою "Україна 2010" і Державної програми соціально-економічного розвитку Українського Причорномор'я, що затверджена рішенням VIII сесії обласної Ради народних депутатів XXIII скликання від 8.04.1999 р., № 806. Робота виконувалась відповідно до тематики наукових досліджень кафедри “Хімічна технологія і дизайн волокнистих матеріалів” Херсонського державного технічного університету, а саме в рамках теми БД 04/99 “Розробка ресурсозберігаючих технологій обробки текстильних матеріалів”.
Роль автора полягає у виконанні досліджень в області регенерації відпрацьованих лужних розчинів та розробці ресурсозберігаючої технології мерсеризації сурових тканин із застосуванням способу електрохімічного концентрування лужних розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МЕРСЕРИЗАЦІЇ СУРОВИХ ТКАНИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок