Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутнього вчителя до роботи вихователем у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей-сиріт

Підготовка майбутнього вчителя до роботи вихователем у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей-сиріт

Назва:
Підготовка майбутнього вчителя до роботи вихователем у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей-сиріт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки АПН України
Куторжевська Любов Іванівна
УДК 378.096.0183(048)
Підготовка майбутнього вчителя до роботи
вихователем у загальноосвітніх навчальних закладах
для дітей-сиріт
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському педагогічному університеті імені В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Марина Вікторівна,
Полтавський педагогічний університет
імені В.Г. Короленка, декан природничого факультету,
зав. кафедрою педагогічної майстерності.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
дійсний член АПН України,
Зязюн Іван Андрійович,
директор інституту педагогіки і психології
професійної освіти АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
Покась Віталій Петрович,
декан природничо-географічного факультету
Київського національного педагогічного університету
Імені М.П. Драгоманова.
Провідна установа: Харківській державний педагогічний університет ім. Г.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 14 травня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053 м. Київ-53, вул. Артема 52 д.
Автореферат розісланий 9 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Кризова ситуація останнього десятиліття, спричинила появу цілої низки проблем у вихованні підростаючого покоління, які виявляються на духовному, моральному, соціально-демографічному рівнях.
Складність завдань, що постають сьогодні перед суспільством у зв’язку із зубожінням народу, різким збільшенням захворюваності дітей, соціальним сирітством, безпритульністю, зростанням дитячої злочинності, вимагають від державних органів управління освітою, педагогічної науки нових, нестандартних підходів у розв'язанні проблем навчання, виховання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей. Суспільне виховання та повне державне утримання дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, є проявом турботливого ставлення суспільства до найболючішого явища сучасності — сирітства.
У період оновлення всіх аспектів життєдіяльності суспільства і реалізації Національної доктрини розвитку освіти в Україні та законів “Про освіту”, “Про сприяння соціального становлення та розвитку молоді в “ все більшого значення набуває професійна підготовка майбутнього педагога, рівень сформованості його професійних і особистісних якостей. Особливо це стосується вихователя інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, головною метою діяльності якого є створення умов для саморозвитку, самоствердження особистості дитини, підтримка і стимулювання її до активної життєдіяльності в майбутньому.
До проблем, пов’язаних із розбудовою державності України, стосується поява нового соціального замовлення на сучасного педагога, особистісно зорієнтованого, з високою педагогічною культурою, що передбачає сформовані уміння застосовувати різноманітні засоби та методи впливу на учня, позбавленого батьківської опіки. Проблему підготовки сучасного вчителя, підвищення його педагогічної майстерності висвітлено в працях Л.В. Бабенко, І.Д. Беха, Л.Д. Березівської, Н.М. Бібік, А.М. Богуш, В.І. Бондаря, А.Д. Бондаря, Н.М. Буринської, М.І. Бурди, М.С. Вашуленка, І.А. Зязюна, В.М. Галузинського, С.У. Гончаренка, М.В. Гриньової, М.Б. Євтуха, В.Р. Ільченко, В.І. Лозової, О.І. Ляшенка, В.Ф. Моргуна, В.А. Семіченко, В.Г. Слюсаренка, Л.О. Хомич та ін.
В історичному аспекті проблеми виникнення, становлення та розвитку інтернатних закладів висвітлювались у наукових дослідженнях А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутнього вчителя до роботи вихователем у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей-сиріт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок